Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca zdalna
24.03.2020 13:44

Koronawirus w Polsce. Home office stanie się standardem? Biura opustoszeją

Praca zdalna – w niespotykanej dotąd skali – może spopularyzować taki tryb pracy. Jak przewidują eksperci powszechny home office stawia rynek nieruchomości przed nowymi wyzwaniami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Około 90 proc. firm w biurowcach przeszło na tryb pracy zdalnej na stanowiskach biurowych. (Fot: Polaris/East News)

Po ponad tygodniu nadzwyczajnych okoliczności związanych z epidemią COVID-19 w Polsce liczby, które analizuje Platforma REDD, jasno pokazują, że sektor biurowy trzyma się najlepiej. Perspektywa zmian jest jednak znacząca. Powszechny home office stawia rynek przed nowymi wyzwaniami.

W przypadku budynków biurowych pierwsze dni po ogłoszeniu "narodowej kwarantanny" oznaczały zapewnienie środków dezynfekujących oraz dodatkową dbałość o czystość obiektów.

93 proc. zarządców budynków monitorowanych przez firmę REDD, dostawcę danych o rynku biurowym, potwierdziło wprowadzenie dodatkowych zasad bezpieczeństwa.

W kilka dni pracownicy przeszli także przyspieszoną rewolucję wirtualną. Około 90 proc. firm w biurowcach przeszło na tryb pracy zdalnej na stanowiskach biurowych. Wzmożone zainteresowanie słów kluczowych "praca zdalna" widać także w wyszukiwarkach internetowych.

(Materiały prasowe)

– Mimo negatywnych nastrojów i okresu kwarantanny, które wpływają na funkcjonowanie rynku, to w obecnym czasie obserwujemy wzrost wyszukiwań powierzchni biurowych w Polsce – mówi Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-03-2020

OlaOdgórnie najlepiej nakazać pracodawcom żeby dali możliwość ludziom biurowym pracy zdalnej. Boimy sie

Rozwiń komentarze (1)