Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Koronawirus w Polsce. Home office stanie się standardem? Biura opustoszeją

1
Podziel się

Praca zdalna – w niespotykanej dotąd skali – może spopularyzować taki tryb pracy. Jak przewidują eksperci powszechny home office stawia rynek nieruchomości przed nowymi wyzwaniami.

Około 90 proc. firm w biurowcach przeszło na tryb pracy zdalnej na stanowiskach biurowych.
Około 90 proc. firm w biurowcach przeszło na tryb pracy zdalnej na stanowiskach biurowych. (East News, Polaris/East News)
bEhuUxqt

Po ponad tygodniu nadzwyczajnych okoliczności związanych z epidemią COVID-19 w Polsce liczby, które analizuje Platforma REDD, jasno pokazują, że sektor biurowy trzyma się najlepiej. Perspektywa zmian jest jednak znacząca. Powszechny home office stawia rynek przed nowymi wyzwaniami.

W przypadku budynków biurowych pierwsze dni po ogłoszeniu "narodowej kwarantanny" oznaczały zapewnienie środków dezynfekujących oraz dodatkową dbałość o czystość obiektów.

93 proc. zarządców budynków monitorowanych przez firmę REDD, dostawcę danych o rynku biurowym, potwierdziło wprowadzenie dodatkowych zasad bezpieczeństwa.

bEhuUxqv

W kilka dni pracownicy przeszli także przyspieszoną rewolucję wirtualną. Około 90 proc. firm w biurowcach przeszło na tryb pracy zdalnej na stanowiskach biurowych. Wzmożone zainteresowanie słów kluczowych "praca zdalna" widać także w wyszukiwarkach internetowych.

– Mimo negatywnych nastrojów i okresu kwarantanny, które wpływają na funkcjonowanie rynku, to w obecnym czasie obserwujemy wzrost wyszukiwań powierzchni biurowych w Polsce – mówi Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD.

bEhuUxqB
bEhuUxqW
KOMENTARZE
(1)
Ola
rok temu
Odgórnie najlepiej nakazać pracodawcom żeby dali możliwość ludziom biurowym pracy zdalnej. Boimy sie