Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus w Polsce. Sejm zamierza przyśpieszyć wejście e-paragonów

Specjalne rozporządzenie ma związek z obecną sytuacją wywołaną epidemią koronawirusa. Już niebawem klient nie będzie musiał dotykać paragonu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
E-paragony mają pomóc w ograniczaniu pandemii koronawirusa.

E-paragony mają pomóc w ograniczaniu pandemii koronawirusa - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Zamiast odbierać fizycznie, paragon otrzymamy elektronicznie. To kolejny element po zwiększeniu limitów płatności bezgotówkowych do 100 zł bez PIN mający ograniczać fizyczny kontakt z nośnikami wirusa.

Paragon stanie się przeżytkie
eParagony to przyszłość. PKO BP już testuje

Projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących pojawił się na stronach rządowych 27 marca. Nowe przepisy dopuszczają możliwości wydawania paragonów w postaci elektronicznej, tzw. e-paragonów, z kas rejestrujących.

*Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej *

Jak pisze DGP, teoretyczna możliwość wysyłania e-paragonów ma być już od kwietnia będzie mógł go dostać e-mailem. W praktyce jednak nie będzie to jeszcze możliwe.

Tadeusz Kościński na stanowisku ministra finansów zastąpił Jerzego Kwiecińskiego
Tadeusz Kościński i jego pomysł na resort finansów. E-skarbówka i e-paragony

Kasy online nie mają bowiem systemowej możliwości, aby można było wystawiać e-paragony - wskazuje dziennik. Producenci musieliby ją dopiero stworzyć, poddać homologacji Głównego Urzędu Miar i wprowadzić do kas.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-03-2020

tezeuszA jak ktoś nie ma poczty elektronicznej?. Przecież to nie jest obowiązek. Poza tym po co mi paragon za jakiś czas, jeżeli reklamować można w chwili … Czytaj całość

31-03-2020

BasiaKolejny krok do inwigilacji, jesteśmy wolnym Narodem nie dajmy się zwariować. Żadnych kart płatniczych na przymus i żadnych paragonów na telefon.

31-03-2020

CookReżim, kiedy kupuje, co kupuje i o jakiej godzinie. Czy będą sprawdzać kiedy i ile kupuje papieru toaletowego? Przykrywka na zniewolenie.

Rozwiń komentarze (227)