Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kwarantanna
28.08.2020 21:21

Koronawirus w Polsce. Skrócona kwarantanna wejdzie w życie szybciej

10-dniowa kwarantanna w Polsce zostanie wprowadzona dzień po ogłoszeniu rozporządzenia - zapowiedział na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski (na zdjęciu) zapowiedział szybsze wejście w życie skróconej kwarantanny. PAP/Marcin Obara (Fot: PAP/Marcin Obara, Marcin Obara)

"W związku z licznymi uwagami pojawiającymi się w trakcie konsultacji rozporządzeń dot. zmiany zasad odbywania izolacji i kwarantanny zrezygnujemy z vacatio legis - przepisy będą obowiązywać dzień po ogłoszeniu" - ogłosił na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

To odpowiedź szefa resortu zdrowia na jedną z wiadomości użytkownika Twittera, który wyjaśnił, że w izolacji przebywa już siódmy tydzień. Zapytał, czy w jego przypadku dodatkowe dwa tygodnie w izolacji - do momentu wejścia w życie rozporządzenia - są konieczne.

W czwartek rządzący ogłosili, że zmieniają się zasady kwarantanny powiązanej z pandemią koronawirusa. Będzie skrócona do 10 dni. To samo tyczy się przymusowej izolacji.

- To nie jest widzimisię. Decydujemy się na to, opierając się o badania i wiedzę naukową oraz analizę biologiczną wirusa i dane epidemiologiczne - tłumaczył w programie WP "Newsroom" Jarosław Pinkas, główny inspektor sanitarny.

Zobacz: Kwarantanna będzie skrócona. Pinkas: "Działamy racjonalnie, w oparciu o dane"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-08-2020

molA jutro w Niemczech będzie olbrzymia, międzynarodowa manifestacja przeciw temu cyrkowi z obostrzeniami. Ciekawe czemu cisza na ten temat? I co pokażą … Czytaj całość

28-08-2020

ggggCiekawe czemu się tak spieszą?

28-08-2020

jgfdkwKiedy zaprzestaniecie igrać z nami tą fałszywą pandemia ?!

Rozwiń komentarze (138)