Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koronawirus
05.03.2020 06:29

Koronawirus w Polsce. Zwolnienie od pracy dostaniemy przez telefon

Lekarz będzie mógł wystawić L4 po rozmowie telefonicznej z pacjentem. Przepisy są już gotowe. W Polsat News mówiła o tym Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
Jest pierwszy potwierdzony przypadek koronowirusa w Polsce (Fot: Tomohiro Ohsumi / Stringer)

- Przygotowujemy rozporządzenie, które umożliwi uzyskanie zwolnienia lekarskiego poprzez telefoniczną konsultację z lekarzem - zapowiedziała w programie "Punkt Widzenia" w Polsat News minister Maląg.

Rozporządzenie jest już gotowe i ma być wydane po podpisaniu przez prezydenta ustawy ws. szczegółowych rozwiązań związanych z koronawirusem.

Sejm przyjął ustawę ws. zwalczania koronawirusa. Ustawa dopuszcza pracę zdalną w czasie kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego. Przewidziane są także zasiłki za czas zamknięcia żłobka, przedszkola czy szkoły.

W środę minister Szumowski poinformował, że w Polsce stwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa. Pacjent przebywa w szpitalu w Zielonej Górze, wrócił z Niemiec i obecnie czuje się dobrze.

Śmiertelny wirus dotarł także do Europy i atakuje kolejne kraje. Na liście są Włochy, Niemcy, Hiszpania, Austria, Francja, Wielka Brytania, Rosja, Belgia, Szwecja, Finlandia, Szwajcaria, Chorwacja, Macedonia Północna, Gruzja, Rumunia, Grecja, Norwegia.

Koronawirus. Co musisz wiedzieć?
Koronawirus w Polsce. Obowiązkowa praca zdalna, zasiłki opiekuńcze dla rodziców i świadczenia za kwarantannę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, koronawirus w Polsce, wiadomości, marlena maląg, rynek pracy
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2020

pioOczywiście koszt pracodawcy, wspaniałomyślność rządu

05-03-2020

USANiedość że lekarze rodają na prawo lewo L4 nawet potrafią wypisać wstecz, do czego to prowadzi naprawdę niedługo zabraknie ludzi którym będzie się … Czytaj całość

05-03-2020

Zenek"Ustawa dopuszcza pracę zdalną". Jako górnik bardzo się cieszę.

Rozwiń komentarze (25)