Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Stasiak
|

Rok pandemii w Polsce. "Najgorzej mają młodzi"

7
Podziel się:

Ponad połowa Polaków nie odczuła finansowo skutków pandemii. Z sondażu United Surveys dla RMF FM i "DGP" wynika jednak, że co czwarty ankietowany boryka się z większymi lub mniejszymi problemami. Najmocniej skutki epidemii odczuli ludzie młodzie.

Rok pandemii w Polsce. "Najgorzej mają młodzi"
Polacy opowiedzieli o swojej sytuacji materialnej w dobie pandemii (PAP, Valdemar Doveiko)
bEJdWQFx

Ponad połowa badanych (53,7 proc.) nie zauważyła, by pandemia uderzyła ich po kieszeni. Ankietowani z powyższej grupy wskazali przy tym, że ich sytuacja materialna pozostała bez zmian.

Badanie przeprowadzone dokładnie rok po odnotowaniu pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce pokazuje, że w skutek pandemii najbardziej ucierpiały finanse młodych.

bEJdWQFz

Okazuje się, że co trzecia osoba w przedziale wiekowym 18-29 lat cierpi z powodu braku braku pracy lub ograniczenia zarobków. Co piąty ankietowany wskazał natomiast, że ur. był dla niego finansowo korzystniejszy od poprzedniego.

Zaskakująco wygląda także nastawienie Polaków do życia "pod kloszem". Aż 75,8 proc. respondentów nie zauważyło, by Covid-19 w jakikolwiek sposób na nią wpłynął. 10,4 proc. wskazało natomiast , że ich sytuacja uległa pogorszeniu.

Jednocześnie w przeciwieństwie do pytania o kwestie finansowe, badani ze starszych grup wiekowych uznają, że żyje im się gorzej niż przed pandemią. Mowa przede wszystkim o osobach między 40. a 49. rokiem życia (55 proc.) i wśród seniorów powyżej 70 lat (60 proc.).

bEJdWQFF
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Wiemy, gdzie jest najgorzej. Adam Niedzielski o trzech województwach

Wśród pocieszających statystyk znalazła się także kwestia relacji rodzinnych. Prawie 3/4 Polaków (71,6 proc.) nie zauważyła, by rok z koronawirusem wpłynął znacząco na sytuacje "domową". Ich pogorszenie odczuło zaledwie 12,9 proc. badanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJdWQGa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
To ja
8 miesięcy temu
Kiedyś podręczniki były tanie, a część rozdawała szkoła, poza tym były tzw wczasy pod gruszą, zakłady pracy miały swoje ośrodki w miejscowościach wypoczynkowych gdzie spędzało się za darmo urlop, do tego posiłki 3 razy dziennie w stołówce też refundowane przez zakl pracy. Tamte czasy nie były złe.
Robak
8 miesięcy temu
Fajnie macie w tej Polsce, Ja już na cudownym zachodzie dwa razy straciłem pracę, wszyscy siedzimy w domach od bez mała roku bez przerwy bez spotkania z rodziną i znajomymi, centra miast wymarłe, bo i tak wszystko pozamykane, jedyne sklepy spożywcze otwarte, można jechać do najbliższego, a i do pracy można łaskawie chodzić jak ktoś ma i dostanie papier.
serf
8 miesięcy temu
niech zgadnę - szumowski ?????
bEJdWQGb
Leśny dziadek
8 miesięcy temu
A czemu młodzi ? Młodzi są młodzi ,mogą wszystko tylko trochę chęci i wszystko się da o ile pisowcy nie zniszczą lub nie przeszkodzą . Co ma powiedzieć starszy,schorowany,okradany państwem całe życie ,zniewalany klerem , nie zbyt rozgarnięty w tych czasach, omamiony chciwością lub myślący że mu się należy szczególnie kiedy nie jest przy korycie bo ci akurat mają złote czasy jak nigdy nie było.
memo
8 miesięcy temu
i o to właśnie chodzi. Ludzie mają przywyknąć do tego i uznać to za normalność