Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
puck
20.08.2020 16:03

Koronawirus w szpitalu w Pucku. Najważniejszy szpital w powiecie zamknięty

W związku ze stwierdzeniem przypadków koronawirusa w szpitalu w Pucku, w czwartek zapadła decyzja o jego zamknięciu do końca miesiąca. Pacjenci, których stan zdrowia na to pozwalał, zostali wypisani do domu, dla pozostałych organizowane są miejsca w innych szpitalach. Jeśli sytuacja szybko się nie poprawi, powiat zostanie objęty strefą żółtą.

Podziel się
Dodaj komentarz
Decyzja o zamknięciu szpitala w Pucku zapadła w czwartek po południu

Jeszcze kilka dni temu nic nie zapowiadało czarnych chmur nad Puckiem, a teraz największym ogniskiem koronawirusa jest tam instytucja o kluczowym znaczeniu, czyli szpital. Po tym, jak we wtorek stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem u personelu medycznego oraz członków rodzin pracowników, Powiatowy Inspektor Sanitarny skierował na kwarantannę 30 osób z załogi szpitala i podjął decyzję o zamknięciu oddziałów Chirurgicznego i Położniczo – Ginekologicznego.

20 sierpnia zapadła decyzja o zamknięciu całego szpitala do 31 sierpnia.

"W związku ze stwierdzonym ogniskiem epidemicznym oraz objęciem nadzoru i skierowaniem personelu szpitala przez Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Pucku na kwarantannę, na chwilę obecną, nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć obsady personelu medycznego w oddziałach szpitala, poradniach i gabinetach specjalistycznych.

Aktualnie została wszczęta procedura przekazania pacjentów do innych placówek" - czytamy w komunikacie na facebookowej stronie Szpitala Puckiego.

Obejrzyj: Polski lek na koronawirusa. Ampułki z jednej produkcji mogą wystarczyć dla tysiąca pacjentów

Karol Miller, naczelnik wydziału Aktywności Społecznej Starostwa w Pucku, poinformował nas, że wypisano do domu pacjentów, których stan zdrowia na to pozwalał. W szpitalu pozostało kilku pacjentów w najcięższym stanie. Trwa szukanie dla nich miejsca w innych szpitalach w województwie. Starosta pucki uspokaja, że jest po rozmowach z dyrektorami szpitali m.in. w Trójmieście. Zapewniły, że pomogą.

W szpitalu nadal działać ma nocna pomoc medyczna i oddział ratunkowy (właśnie ratownicy będą rozwozić pacjentów do wskazanych szpitali), chyba że władze szpitala lub sanepid podejmą inną decyzję.

Powiat zagrożony żółta strefą

Ministerstwo wskazało ponadto powiaty i miasta, które niebezpiecznie zbliżają się do żółtej strefy. I tak, blisko żółtej kategorii znalazły się Kraków, Katowice i Koszalin, a także powiaty wołomiński, otwocki, pucki i stargardzki. Jeśli nowych przypadków będzie tam przybywać, zostaną wprowadzone obostrzenia.

Urzędników nadmorskiego Pucka nie dziwi, że zostali wymienieni przez wiceministra Waldemara Kraskę jako powiat, w którym sytuacja może wymknąć się spod kontroli.

- I tak późno się to stało. Biorąc pod uwagę, jak wielu turystów u nas wypoczywa, było to kwestią czasu – mówi urzędnik starostwa.

Na terenie powiatu puckiego znajdują się lubiane przez turystów miejscowości jak Władysławowo, Chałupy, Jastarnia, Jurata, Hel.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: puck, półwysep helski, szpital, gospodarka, wiadomości, koronawirus
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-08-2020

lukPodnieśli składki zdrowotne i zamykają szpitale i przychodnie jakiś żart?

20-08-2020

pawelno i co ze nie ma pieniędzy na dezynfekcje , za to są na +++ fundusz kościelny !

20-08-2020

jan58Byłem w Pucku w lipcu. I wybrłem się pociagiem na Hel. To co podczas przejazdu przezyłem to horror. We władysławowie do pociągu wsiadło tylu ludzi, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (24)