Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koronawirus
20.08.2020 14:40

Koronawirus. Kolejne powiaty w "czerwonej" strefie

Ministerstwo Zdrowia podało nową listę powiatów objętych obostrzeniami. Do strefy "czerwonej" trafiły m.in. Nowy Sącz i Rybnik. Zagrożony dodatkowymi restrykcjami jest Kraków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Kraków, 19.08.2020. Koronawirus w Polsce. Karetka z powiatu limanowskiego pod Oddziałem Klinicznym Chorób Zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, 19 bm. Dziś w województwie małopolskim było 140 potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. (Fot: PAP/Łukasz Gšgulski, £ukasz G¹gulski)

Znamy nową listę rejonów, które od piątku - 21 sierpnia - zostaną objętę dodatkowymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa.

W strefie "czerwonej" są miasta Nowy Sącz i Rybnik, oraz powiaty: wieluński, nowosądecki, rybnicki, lipski i nowotarski.

W strefie "żółtej" są miasta Żory i Ruda Śląska, a także powiaty: tatrzański, jarosławski, przemyski, pszczyński, ostrzeszowski, ostrowski i pajęczański.

Co ważne, rejony zagrożone dodatkowymi obostrzeniami są: Miasta Kraków, Katowice, Koszalin i powiaty wołomiński, otwocki, pucki oraz starogardzki.

W miastach w żółtej strefie w przestrzeni publicznej nie trzeba nosić maseczek lub przyłbic. Należy natomiast zachowywać 1,5 metrowy dystans społeczny. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą odbywać się do 100 osób. W restauracjach i gastronomii należy zakrywać usta i nos, jest też limit max. 1 osoba na 4 metry kwadratowe.

W kinach także jest limit 25 procent zajętych miejsc. Przy organizacji targów i kongresów obowiązuje m.in. limit 1 osoba na 4 metry kwadratowe. W parkach rozrywki i wesołych miasteczkach może przebywać 1 osoba na 5 metrów kwadratowych. Limity w siłowniach i centrach fitness to 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Wydarzenia sportowe mogą odbywać się przy 25 procent widowni.

W "czerwonych" powiatach jest obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic wszędzie w przestrzeni publicznej. Wesela i inne imprezy rodzinne mogą się odbywać w grupie do 50 osób. Restauracje i gastronomia obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa oraz maksymalnie 1 osoba na 4 metry kwadratowe. Kościoły i miejsca kultu religijnego mają limity maksymalnie 1 osoba na 4 metrów kwadratowych, do 150 osób na zewnątrz.

W kinach zajęte może być 25 proc. miejsc. Parki rozrywki i wesołe miasteczka są nieczynne. Targi i konferencje nie odbywają się. Siłownie, kluby i centra fitness mają ograniczenie - 1 osoba na 10 m kwadratowych. Wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale bez publiczności.

Szumowski o aferach z maseczkami i respiratorami. "Trochę fikcja, działania domorosłych Sherlocków"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: koronawirus, zdrowie, obostrzenia, strefy
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-08-2020

jaKiedy skończy się ten cyrk?

20-08-2020

KOBUZ12Bezmyślna, bezmaseczkowa masa cichych zabójców zalewa polskie Wybrzeże. Wracajcie do swoich domów!!!

20-08-2020

ArtZróbcie badania w biedronkach i kauflandach to wam wyjdzie 10tys zakażeń dziennie a nie nie zrobicie tego a czemu? Bo wyszło by ze są zakażeni i nic … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)