Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Koronawirus. Właściciel Pizza Hut i KFC obcina pensje i redukuje godziny pracy

25
Podziel się:

Spółka AmRest, do której należą takie restauracje sieciowe jak Pizza Hut, KFC czy Sushi Shop zredukował godziny pracy i płace dla blisko połowy pracowników w Polsce.

Do spółki AmRest należą takie marki jak choćby Pizza Hut, KFC czy Sushi Shop.
Do spółki AmRest należą takie marki jak choćby Pizza Hut, KFC czy Sushi Shop. (Flickr.com, Paul Sableman, CC)

Łącznie 4 050 pracownikom w Polsce spółka AmRest obniżyła pensje i zredukowała godziny pracy - czytamy w komunikacie. To 44 proc. wszystkich zatrudnionych w polskich restauracjach należących do tego koncernu.

Blisko połowa restauracji w Polsce jest już zamknięta. Otwarte pozostaje 295 restauracji prowadzonych przez AmRest czyi, jak podaje spółka, "53 proc. wszystkich punktów w naszym kraju".

Redukcje objęły także Hiszpanię, Francję i Portugalię.

W hiszpańskim urzędzie pracy AmRest złożył wniosek dotyczący objęcia spółki AmRest Tag, S.L.U. procedurą tymczasowej redukcji zatrudnienia. "ERTE objęło łącznie 55 pracowników tej spółki (65 proc. ogółu jej pracowników) poprzez czasowe zawieszenie umów (38 osób) i redukcję czasu pracy (17 osób)" - informuje firma komunikacie.

Wcześniej programem ERTE objęto także 62 pracowników restauracji Sushi Shop w Hiszpanii (93,55 proc. zatrudnionych).

Zobacz także: Zobacz również: Koronawirus godzi w biznesy. Miliony w zamian za udziały?

Z kolei we Francji grupa wprowadziła ogólną redukcję godzin pracy dla łącznie 4 669 pracowników, stanowiących 93 proc. ogółu zatrudnionych przez AmRest we Francji.

"We Francji zamknięte jest 86 proc. restauracji własnych prowadzonych przez AmRest pod markami Sushi Shop, Pizza Hut, KFC i Tagliatella" - podano.

Natomiast w Portugalii wprowadzono czasowe zawieszenie wszystkich umów o pracę, co dotyczy łącznie 68 pracowników. Tam tymczasowo zamkniętych jest 6 restauracji zarządzanych przez AmRest.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w m.in. Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,96 mld zł w 2019 r.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(25)
Karolek
2 lata temu
Rozumiem, że tną koszty poprzez redukcję zatrudnienia, aby jak najmniejsze straty ponieść w obecnej sytuacji. Ale, żeby w restauracji brakowało rękawiczek do pracy to jest absurd. Tak spółka dba o pracowników.
Dom
2 lata temu
Ale nie zwalnia
Uc
2 lata temu
Działają jak mafia! Coś mi się kojarzy z tymi co znicze wieczorami i w oknach palili w czasie protestów. A kto ma dać kasę tym zwolnionym?
Xxx
2 lata temu
To nie są restauracje.
Iwona bez ogo...
2 lata temu
Ale nasi bohaterowie, sól tej ziemi, górnicy, nasz skarb, chcą podwyżek. Dać im natychmiast!
...
Następna strona