Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus. Właściciel Pizza Hut i KFC obcina pensje i redukuje godziny pracy

Spółka AmRest, do której należą takie restauracje sieciowe jak Pizza Hut, KFC czy Sushi Shop zredukował godziny pracy i płace dla blisko połowy pracowników w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr.com)
Do spółki AmRest należą takie marki jak choćby Pizza Hut, KFC czy Sushi Shop. (Fot: Paul Sableman, CC)

Łącznie 4 050 pracownikom w Polsce spółka AmRest obniżyła pensje i zredukowała godziny pracy - czytamy w komunikacie. To 44 proc. wszystkich zatrudnionych w polskich restauracjach należących do tego koncernu.

Blisko połowa restauracji w Polsce jest już zamknięta. Otwarte pozostaje 295 restauracji prowadzonych przez AmRest czyi, jak podaje spółka, "53 proc. wszystkich punktów w naszym kraju".

AmRest otworzy 300 nowych restauracji Pizza Hut

Redukcje objęły także Hiszpanię, Francję i Portugalię.

W hiszpańskim urzędzie pracy AmRest złożył wniosek dotyczący objęcia spółki AmRest Tag, S.L.U. procedurą tymczasowej redukcji zatrudnienia. "ERTE objęło łącznie 55 pracowników tej spółki (65 proc. ogółu jej pracowników) poprzez czasowe zawieszenie umów (38 osób) i redukcję czasu pracy (17 osób)" - informuje firma komunikacie.

Wcześniej programem ERTE objęto także 62 pracowników restauracji Sushi Shop w Hiszpanii (93,55 proc. zatrudnionych).

Zobacz również: Koronawirus godzi w biznesy. Miliony w zamian za udziały?

Z kolei we Francji grupa wprowadziła ogólną redukcję godzin pracy dla łącznie 4 669 pracowników, stanowiących 93 proc. ogółu zatrudnionych przez AmRest we Francji.

"We Francji zamknięte jest 86 proc. restauracji własnych prowadzonych przez AmRest pod markami Sushi Shop, Pizza Hut, KFC i Tagliatella" - podano.

Natomiast w Portugalii wprowadzono czasowe zawieszenie wszystkich umów o pracę, co dotyczy łącznie 68 pracowników. Tam tymczasowo zamkniętych jest 6 restauracji zarządzanych przez AmRest.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w m.in. Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,96 mld zł w 2019 r.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-04-2020

RotmoWyzyskuja ludzi jak jest dobrze, i jak jest zle tez byleby nie dolozyc ani zlotowki, niby nikt nie kaze tam pracowac ale za cos zyc trzeba

14-04-2020

YyyA to co taki gigant nie potrafi się odnaleźć w sprzedaży internetowej i na wynos? I smieszne i żałosne Tylko czekać kiedy wyciągną łapy po publiczne … Czytaj całość

14-04-2020

PawełAmrest zawsze podle traktował pracowników, nie wiem czy nie gorzej niż McD

Rozwiń komentarze (25)