Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie według jednego z dyrektorów Fed w USA może sięgnąć 30 proc. - Ja bym do tych prognoz podchodził z dystansem - komentuje Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu. - Sprawą kluczową jest długość zapaści - dodaje. - W przypadku Chin na podstawie danych z dwóch miesięcy można estymować spadek dynamiki wzrostu gospodarczego w I kwartale na 13 proc. Dwycyfrowe wyniki nie są tu niczym nadzwyczajnym, pytanie, kiedy gospodarka wróci do stanów wzrostowych - mówi Jankowiak. - To jest sytuacja, którą ekonomiści określają mianem depresji, to pojęcie szersze niż recesja, dotyczy strony popytowej, podażowej, konsumpcji, inwestycji, rynku pracy, upadłości - tłumaczy Jankowiak.

gospodarka
6
Podziel się:
KOMENTARZE
(6)
Jaaaaa
4 lata temu
Ludzie siedzcie jak mozecie w domu nie łazcie bez potrzeby zrobcie tyle dla tych co do pracy chodzic musza i tak naprawde dla nas szystkich Rzadzie przeniescie termin wyborow bo i tak nie pojde glosowac wiec beda to wyrzucone pieniadze
aa
4 lata temu
Ja nie z PZPR ale uważam że obecny stan to niestety nie wina Tuska, z za winkla wychyla się jednak PiS.
Twój nick
4 lata temu
Gdyby nie chciwość finansjery nie byłoby kryzysów
Max
4 lata temu
Okaże się, że połowa stanowisk w korporacjach to wydmuszki. Współczuję
Jan
4 lata temu
Tylko ekonomia która jest pseudo nauką zakłada ciągły wzrost. Matematyka, fizyka i biologia wprowadzają ograniczenia. Teraz natura robi twardy reset.