Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korupcja w wojsku. Żołnierze i przedsiębiorcy zatrzymani

CBA wraz z Żandarmerią Wojskową zatrzymało 5 osób, to byli i obecni żołnierze, a także przedsiębiorcy. Śledztwo dotyczy wojskowych przetargów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Korupcja w armii, pięciu byłych i obecnych wojskowych w rękach CBA (Fot: PAP/Grzegorz Michałowski)

Funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gdańsku śledztwo dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa przez żołnierzy Wojska Polskiego pełniących służbę w Inspektoracie Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy - podaje CBA w komunikacie.

Wszystko wskazuje na nieprawidłowości przy organizowaniu przetargów na zakup sprzętu i usług na potrzeby armii, które mogłyby narazić Skarb Państwa na "straty znacznych rozmiarów".

"Materiał dowodowy w sprawie został zebrany przez funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Poczynione ustalenia wskazują, że w latach 2018-2019, w ramach prowadzonych przetargów, pomiędzy żołnierzami odpowiedzialnymi za ich przeprowadzenie, a osobami prowadzącymi działalność gospodarczą dochodziło do zmów przetargowych oraz przestępstw korupcyjnych" - informuje CBA.

W związku z tym postępowaniem agenci CBA wspólnie z Żandarmerią Wojskową zatrzymali pięć osób, w tym dwóch czynnych i jednego byłego oficera Wojska Polskiego oraz dwie osoby prowadzące działalność gospodarczą. Wszyscy usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku, a postępowanie prowadzą funkcjonariusze CBA.

Obejrzyj: Były senator PiS zatrzymany przez CBA. Komentarz Michała Dworczyka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2020

1223przykrywka cba; to tak jak, jak z air show w Radomiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pic na wode; a gdzie słynne kaczorowe wieże?

16-01-2020

Taki nickKałacha do skroni, oddadzą wszystko z nawiązką.

16-01-2020

ajwajPrzetargi - ???????????

Rozwiń komentarze (13)