Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kraje UE ostrzegają przed blackoutem. Ekspert mówi dlaczego

Blackouty mogą się zdarzać - nie ukrywa Jakub Wiech z energetyka24.com. - W coraz większym stopniu jesteśmy oparci na źródłach niestabilnych, niekontrolowalnych, jak energetyka wiatrowa czy słoneczna, a ostatni kryzys energetyczny pokazał, że te źródła wymagają wspomagania innymi mocami - tłumaczy. Taka sytuacja miała miejsce na przełomie sierpnia i września, kiedy na Morzu Północnym wiatr nie wiał wystarczająco, co wstrzymało generację energii z wiatraków. - Zaburzenia u naszych sąsiadów mogą łatwo odbijać się na naszej sytuacji - podkreśla Jakub Wiech. Można sobie wyobrazić sytuację, kiedy to blackout na przykład w Niemczech rozlewa się na inne kraje i następują kaskadowe wyłączenia elektrowni - dodaje. Zaznacza, że w przyszłym roku zostaną wyłączone wszystkie niemieckie elektrownie jądrowe. - Bez tej stabilnej podstawy, która odpowiada za 10-12 proc. niemieckiego miksu energetycznego, mogą się zdarzyć sytuacje, kiedy podaż energii elektrycznej może być...

rozwiń
energetyka
wideo
221
Podziel się:
KOMENTARZE
(221)
Menka
2 lata temu
Lol widzę ze wierzący w wszelkiego rodzaju spiski maja pożywkę . Wystarczyłoby się dokształcić i wiedzieliby co z czego wynika …. Cóż w wiedzę trzeba jednak włożyć sporo wysiłku i czasu, a abstrakcyjne teorie są nieskaplikowane , szybko i łatwo przyswajalne :(
Bojler
2 lata temu
Ludzie jescie jak owce we mgle , ma być kryzys największy od 2 wojny światowej reset długów każdego państwa na świecie . Wcześniej taki reset następował podczas wojen teraz jest za duze ryzyko zniszczenia planety więc mam srovidy blockouty i podwyżki wszystkiego zacznijscie myśleć!!!!
John
2 lata temu
Wy naprawdę wierzycie ? Covidy blackouty podwyżki wzystkiego po 100% ? Nie padnie tyle firm coa paść to będą lockdauny prądowe.
Rita
2 lata temu
Co taki młodzik może wiedzieć?. Natomiast ja wiem, że nudzą się jelita naszego globu, wszelkiego rodzaju bogaci ramole. Im się dobrać trzeba do tyłków. A ten młodzik z filmu niech zapracuje jeszcze z 10 lat co najmniej, aż zostanie ekspertem.
Pola
2 lata temu
Rządzi ten kto trzyma włącznik-wyłącznik prądu. Nadal nie rozumiem skąd te przerwy czy też braki w dostawie prądu. Czym jest to spowodowane? Podano nam do wierzenia blackout.W sytuacji gdy z roku na rok rośnie uzależnienie życia codziennego od elektryczności nie dba się o to aby była dostępna bez przerw?
...
Następna strona