Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Kraków Airport "pobił" negatywny rekord. Obsłużył... 52 pasażerów

17
Podziel się

Przez cały kwiecień tego roku krakowskie lotnisko obsłużyło zaledwie... 52 pasażerów. Słownie: pięćdziesięcioro dwoje. Wcześniej taką liczbę obsługiwano w... 3,5 minuty. "To prawie o 100 proc. mniej niż w kwietniu ubiegłego roku" - informuje Kraków Airport.

Lotnisko w Krakowie w kwietniu obsłużyło zaledwie 52 pasażerów
Lotnisko w Krakowie w kwietniu obsłużyło zaledwie 52 pasażerów (Kraków airport)
bErWyvNN

Pandemia koronawirusa bardzo mocno uderza w branżę lotniczą. Wszystkie polskie lotniska od ponad miesiąca są praktycznie zamknięte dla pasażerów.

Kraków nie jest tu wyjątkiem. Przedstawiciele lotniska w Balicach poinformowali właśnie, że przez cały kwiecień port obsłużył zaledwie 52 pasażerów.

Dla porównania - jeszcze rok temu liczba ta wynosiła ponad 674 tysiące osób. Czyli około 22,5 tys. dziennie, niespełna 1000 osób na godzinę i 16 pasażerów na minutę. Łatwo policzyć, że za "starych czasów" lotnisko obsługiwało w 3,5 minuty tyle osób, co teraz w miesiąc.

bErWyvNP
Zobacz także: Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

A gdyby nie pandemia koronawirusa to można się było spodziewać, że w tym roku uda się przekroczyć 700 tysięcy.

Ale tak się nie stało. Jak informuje prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, na lotnisku odbywają się jedynie loty ratunkowe, wojskowe i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. To właśnie stąd wspomniane 52 osoby, które przez cały miesiąc znalazły się na lotnisku.

bErWyvNV

Pandemia i zamknięcie granic spowodowały, że lotniska praktycznie przestały funkcjonować. Przynajmniej jeśli chodzi o połączenia pasażerskie.

To jednak nie znaczy, że na lotniskach nic się nie dzieje. - Razem z personelem przygotowujemy się na moment, gdy granice ponownie zostaną otwarte - mówi Włoszek.

W terminalu zainstalowano m.in. kamery termowizyjne czy specjalne bramki, które mają mierzyć temperaturę pasażerów, gdy ci już wrócą na krakowskie lotnisko.

bErWyvNW

Kraków Airport statystyki ruchu publikuje co miesiąc. Jeszcze raport sprzed dwóch miesięcy nie zwiastował problemów. Przez Balice przewinęło się w lutym ponad 650 tys. pasażerów. To wzrost o 26 proc. względem lutego 2019.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bErWyvOq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(17)
Kowak101
rok temu
100% mniej pasażerów niż rok temu. To rok temu było 54 + 100%*54 = 104... dziękuje. Prawidłowo x-x*100%=0 .. to skąd 54 w tym roku?
niebo jakoś w...
rok temu
odkąd nie latają (w tak ogromnej ilości) samoloty po świecie
chomikos
rok temu
Hmmm. To ciekawe. Przecież sam odprowadzałem syna który leciał z wycieczką stuosobową i każdy rodzic chciał dziecko odprowadzić i nie mówcie mi że nie mam syna, bo w każdej chwili mieć mogę. (sprawdzić czy nie ksiądz)
bErWyvOr
Ania
rok temu
Tylko pogratulować
Takmabyć
rok temu
I tak powinno zostać. Latanie na konferencje zostanie przekształcone w telekonferencje, które są 100 razy tańsze i szybsze, no i w dzisiejszych czasach bezpieczne. A turystyka, to może za rok, bo i tak ludzie kasy nie mają. Jest dobrze!