Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Aleksandra Nowicka
|

Kredyt 0 proc. lub 2 proc., dopłaty do najmu. Propozycje partii przed wyborami

Donald Tusk zaproponował program, który zakłada kredyt na pierwsze mieszkanie z oprocentowaniem wynoszącym 0%, oraz 600 zł dopłaty do najmu mieszkań. Jednakże, szczegóły dotyczące tych dopłat nie zostały jeszcze przedstawione. Niektórzy socjologowie zauważają, że tego typu propozycje są częścią hegemonii dyskursu, czyli tendencji do podążania za już istniejącymi propozycjami, np. rząd proponuje 2% oprocentowania kredytu, więc partia opozycyjna proponuje 0%. Krytycy takich programów wskazują na to, że dopłaty trafiają przede wszystkim do ludzi, którzy mają względnie dobrą sytuację finansową, a programy takie sprzyjają deweloperom. O tym rozmawiamy z profesorem Mikołajem Lewickim. Zaprasza Aleksandra Nowicka.

KOMENTARZE
(3)
Kasza
12 miesięcy temu
Ja zaglosuje na tych co nic nie obiecuja.
Zaczyna sie
12 miesięcy temu
Jak z towarami na żywność. Masło 500g.zrobili 450g z litra na 0.75 ptasiego mleczko było 500g teraz 400g itd. Teraz mieszkania i domy he he
Prezydent2025
12 miesięcy temu
Ceny najmu oraz ceny zakupu lokali zmniejszyć może tylko zwiększenie podaży nieruchomości. Dopłaty, preferencyjne kredyty i inne obiecanki polityków tylko podwyższają ceny rynkowe.