Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Dagmara Sudoł
|

Kredyt gotówkowy przez aplikację. W którym banku zrobisz to najszybciej?

3
Podziel się:

Bankowość mobilna ułatwia klientom wiele procesów, które jeszcze kilka lat temu mogli załatwić jedynie w oddziale. Dzisiaj dzięki aplikacji w smartfonie można szybko zrobić przelew, sprawdzić stan konta, ale też łatwo pożyczyć pieniądze bez wychodzenia z domu. Jest jednak jeden warunek, żeby zawnioskować o kredyt gotówkowy online. Najczęściej trzeba posiadać konto osobiste, czyli być klientem wybranego banku.

Kredyt gotówkowy przez aplikację. W którym banku zrobisz to najszybciej?
W aplikacji którego banku najłatwiej o kredyt? (Getty Images)

To szybki rozwój technologii sprawia, że z usług bankowych można korzystać przez internet. Dla klientów jest to ogromna wygoda i oszczędność czasu. Przykładowo, żeby wziąć kredyt gotówkowy nie trzeba już iść do placówki banku i wypełniać papierowych dokumentów. Dzisiaj wystarczy zalogować się do aplikacji i za pomocą kilku kliknięć zawnioskować o finansowe wsparcie. Takie rozwiązanie dostępne jest dla klientów większości banków w Polsce.

Zobacz także: "Mgła covidowa" powodem niespłacenia pożyczki. Co jeszcze wymyślają dłużnicy?

Polacy chętnie korzystają z aplikacji mobilnych banków

Z raportu "Netb@nk" publikowanego cyklicznie przez Związek Banków Polskich jasno wynika, że wśród klientów banków w Polsce rośnie zainteresowanie bankowością internetową. W ten sposób z usług bankowych korzysta już około 21 mln Polaków. Natomiast w przypadku użytkowników aplikacji mobilnych jest ich już blisko 16 mln. Trend od dawna jest wzrostowy, ale niewątpliwie przyspieszyła go pandemia.

Bankom przybywa klientów, których określają jako "mobile only". Są to osoby, które korzystają z usług finansowych wyłącznie z poziomu smartfonów. Takich klientów jest już nawet 9 mln.

Tradycyjna bankowość powoli przechodzi więc do historii. Okazuje się, że przez internet wiele spraw można załatwić wygodniej, szybciej i równie bezpiecznie. Dotyczy to także brania kredytów gotówkowych, choć nie jest to jeszcze rozwiązanie dla każdego.

Kredyt online w aplikacji mobilnej banku tylko dla klientów

O szybki kredyt gotówkowy online można zawnioskować przez aplikację mobilną, ale tylko wtedy, gdy mamy do niej dostęp. Oznacza to, że trzeba być klientem banku. Wtedy wystarczy zalogować się i wyszukać opcje "weź kredyt" lub "zapytaj o pożyczkę" i uzupełnić krótki wniosek. Czas oczekiwania na decyzję banku jest zdecydowanie krótszy, bo bank zna klienta. Bardzo często proponowane są mu wtedy dedykowane oferty.

Jak to jest możliwe? Bank ma dostęp do historii rachunku, widzi, jakie wpływy otrzymuje klient oraz jak spłaca swoje zobowiązania. Jeśli jego współpraca z bankiem przebiega prawidłowo, to może zaproponować mu indywidualne warunki, które spowodują, że będzie to naprawdę tani kredyt gotówkowy. Ale niekoniecznie taki musi być, dlatego warto zawsze porównać oferty. Inny bank może udzielić kredytu jeszcze taniej w ramach promocji dla nowych klientów.

Które banki umożliwiają wnioskowanie o szybki kredyt gotówkowy online?

Konkurencja wśród banków w walce o klientów jest duża, dlatego muszą one nieustannie się rozwijać i proponować usługi, które nadążają za rynkiem. Dlatego większość banków umożliwia swoim klientom wnioskowanie o kredyt gotówkowy online, są to m.in. PKO Bank Polski, Bank Pekao, mBank, Santander Bank Polska, Bank Millennium, BNP Paribas, ING Bank Śląskim, Alior Bank czy Credit Agricole.

Jak wygląda wnioskowanie i w którym banku można zrobić to najszybciej? W każdym jest to bardzo łatwe i intuicyjne, a kredyt można otrzymać w kilku prostych krokach. Aplikacja sama prowadzi klienta przez cały proces.

Zacząć należy od tego, że konieczny jest dostęp do aplikacji. Wtedy wystarczy zalogować się i poszukać zakładki, w której można złożyć wniosek o kredyt. Wiele aplikacji bankowych od razu po zaznaczeniu kwoty i okresu spłaty podpowiada sugerowaną wysokość miesięcznej raty. Choć trzeba pamiętać, że zaproponowane warunki mogą rzeczywiście być takie jak we wstępnej symulacji, ale mogą też być lepsze lub gorsze w zależności od naszej zdolności kredytowej. Złożenie wniosku o kredyt online przez aplikację zajmuje kilka minut, następnie z klientem kontaktuje się bank i przedstawia warunki, a także pomaga zawrzeć umowę.

Co ważne, jeśli klient zdecyduje się na kredyt, to środki bardzo szybko znajdą się na jego rachunku, ponieważ bank w ramach przelewu wewnętrznego niezwłocznie je wypłaci.

Warto wiedzieć, że banki mogą mieć swoje limity kwotowe, w ramach których można wnioskować o kredyt gotówkowy przez aplikację. Mimo to proces jest znacznie łatwiejszy i jeśli potrzebujemy pieniędzy, to warto sprawdzić ofertę swojego banku, ale także innych, żeby wybrać rzeczywiście najtańszy kredyt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
totalmoney.pl
KOMENTARZE
(3)
open
4 miesiące temu
Lichwa a nie kredyt.
Kredyt hipote...
4 miesiące temu
ciekawe, naprawdę ciekawe. Bank daje kredyt nie sprawdzając dziś tożsamości. Albo bank daje kredyt na dowody kolekcjonerskie. Albo bank daje kredyt bez zabezpieczeń. W ba bankach można się wielu pouczających rzeczy nauczyć , paweda Matołuszku?
Marek
4 miesiące temu
Nikt nie bierze??? TAK TRZYMAĆ !!!