Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krynica zaprasza we wrześniu. Forum Ekonomiczne z reżimem sanitarnym

1
Podziel się:

Forum Ekonomiczne zawsze było miejscem spotkań a nie telekonferencji - mówi money.pl Zygmunt Berdychowski, organizator Forum Ekonomicznego w Krynicy. Jak dodaje, impreza w tym roku odbędzie się w podobnej formule jak w latach ubiegłych

Krynica zaprasza we wrześniu. Forum Ekonomiczne z reżimem sanitarnym
(East News)
bECccCrp

Sebastian Ogórek, redaktor naczelny money.pl: Covid-19 pokonał wiele eventów, wiele wydarzeń, a czy pokonał Forum Ekonomiczne w Krynicy?

Zygmunt Berdychowski, Forum Ekonomiczne w Krynicy: Pandemia nie pokonała Forum, jedynie postawiła przed nami nowe wyzwania organizacyjne. Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju organizujemy od prawie trzech dekad. To najważniejsze w Europie Środkowo-Wschodniej miejsce konstruktywnych dyskusji na tematy polityczne, gospodarcze i społeczne.

Tegoroczne odbędzie się w dniach 8-10 września i będzie inne od wszystkich poprzednich. Jego wyjątkowość wynika nie tyle z faktu wystąpienia COVID-19, ale ze zmian jakie pandemia wywarła na światowej gospodarce i kontaktach społecznych. Paradoksalnie, dla Europy Środkowo-Wschodniej, czas po koronawirusie może być szansą na rozwój gospodarczy.

bECccCrr

Tradycyjnie przed Forum odbywały się mniejsze, ale równie ważne wydarzenia. Czy są planowane także w tym roku?

Ze względu na pandemie musieliśmy zmienić termin naszego drugiego rangi, wydarzenia po Forum czyli Europejskiego Kongresu Samorządów. Jest to największe i najważniejsze spotkanie włodarzy europejskich regionów.

Tegoroczna szósta edycja odbędzie się 9-11 grudnia w Karpaczu. Podobny los spotkał organizowane po raz drugi Forum Polska- Węgry czy Forum Innowacji. Te wydarzenia postanowiliśmy połączyć w tym roku z Forum Ekonomicznym.

Wiele osób przyjeżdżało załatwiać interesy na Forum, a potem bawić się na Festiwalu Biegowym. Jak on będzie wyglądał w tym roku?

bECccCrx

Przygotowania do 11. TAURON Festiwalu Biegowego idą zgodnie z planem. Monitorujemy oczywiście komunikaty rządowe i zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Nasz główny cel w tym roku to stworzenie jak najlepszych warunków do bezpiecznej sportowej rywalizacji. Chętnych na sportowe zmagania w weekend 11-13 września nie brakuje. Na nasze biegi zgłosiło się już ponad 6000 zawodników.

Jak będzie wyglądał reżim sanitarny w ramach tegorocznego Forum?

Troska o bezpieczeństwo uczestników Forum Ekonomicznego to od zawsze nasz priorytet. Wdrożyliśmy rozwiązania w pełni odpowiadające wymogom COVID-19.

bECccCry

Wszystkim uczestnikom, pracownikom i dostawcom przekażemy instrukcje bezpiecznego zachowania oraz postępowania w przypadku pojawienia się osoby z niepokojącymi objawami. Znajdą się one m.in. w drukowanych materiałach konferencyjnych i aplikacjach elektronicznych.

Rozumiem, że wszystko zgodnie z wytycznymi rządowymi?

Nasze centrum kongresowe to powierzchnia prawie 12 tysięcy m2, zgodnie z wytycznymi na 1 osobę musi przypadać 2,5 m2 przestrzeni, to pozwala nam bezpiecznie przyjąć nawet 5 tysięcy osób. Rejestrację prowadzimy online, na miejscu uruchomimy bezdotykowy punkt wydawania materiałów konferencyjnych.

Wszyscy goście zanim wejdą na teren Forum będą musieli najpierw przejść przez strefę sanitarną, gdzie zostanie im między innymi zmierzona temperatura, a w razie wątpliwości zostaną skierowani na 15- minutowe testy. Służby porządkowe zwracać będą szczególną uwagę na przestrzeganie instrukcji bezpiecznego zachowania oraz kwestie dystansowania społecznego, chodzi o zachowanie odległości między uczestnikami, pojemność obiektów konferencyjnych.

bECccCrz

Na miejscu dyżurował będzie specjalny zespół ratownictwa medycznego przeszkolony w zakresie COVID-19. W widocznych miejscach umieścimy numery telefoniczne służb sanitarno-epidemiologicznych oraz medycznych. Dodatkowo uruchomimy własny telefon alarmowy.

Część dużych spotkań i wydarzeń pokroju Forum przeniosło się do online’u. Czy wy także szykujecie specjalne transmisje, może połączone z interakcją, dla osób które będą mogły uczestniczyć w Forum tylko w formie zdalnej?

Wzorem lat ubiegłych cześć wydarzeń Forum Ekonomicznego będzie transmitowanych online. Jednak wszystkie debaty i dyskusje będą odbywać się stacjonarnie w Krynicy. Nie przewidujemy zdalnego łączenia się z naszymi gośćmi. Forum Ekonomiczne zawsze było miejscem spotkań a nie telekonferencji.

Ostatnie kilka miesięcy pokazało nam, że nie da się wszystkich aspektów kontaktów międzyludzkich przenieść do Internetu. To właśnie te opinie, które zebraliśmy od naszych licznych partnerów, utwierdziły nas w przekonaniu, że w tym roku, jeszcze bardziej niż w latach poprzednich, Forum Ekonomiczne, jako miejsce wymiany poglądów i nawiązywania relacji, jest potrzebne.

bECccCrA

Znakiem rozpoznawczym Forum Ekonomicznego byli goście z Europy Wschodniej. Oni jednak mają mocno utrudniony wjazd do Polski i UE. Jak zamierzacie ten problem rozwiązać?

Wielu naszych gości ze wschodu przebywa na stałe w Polsce i w innych krajach Unii Europejskiej więc ich przyjazd do Krynicy nie będzie utrudniony. Spodziewamy się również gości z Węgier i wielu innych krajów Europy Środkowej i Zachodniej, gdzie sytuacja epidemiologiczna jest już pod kontrolą. Cały czas monitorujemy również sytuację we Wschodniej Europie. Jeżeli tylko stan epidemiologiczny się tam unormuje i przyjazd gości z tamtych rejonów będzie bezpieczny, zadbamy o to aby pojawili się na Forum.

Czy w tym roku zostanie przyznana nagroda Człowieka Roku?

Oczywiście. Nic się tutaj nie zmienia. Nagroda Człowieka Roku to jedno z najważniejszych wydarzeń Forum Ekonomicznego i nie może go zabraknąć również w tym roku. Rada Programowa Forum już rozpoczęła procedury związane z nominacjami do tej nagrody ale na konkretne informacje musimy jeszcze poczekać.

Co będzie głównym tematem Forum i jakie będą główne ścieżki tematyczne?

Hasłem jest „Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota?”. Solidarność - gdyż rok 2020 to przede wszystkim 40 rocznica powstania Solidarności – ruchu, który doprowadzając do obalenia Muru Berlińskiego – tak bardzo odmienił naszą część Europy.

Wolność – gdyż coraz silniej wybrzmiewają dyskusje, jak połączyć prawo do pełnej swobody realizacji własnych potrzeb przez jednostki i społeczności a coraz silniejszymi ruchami anarchizującymi demokratyczną rzeczywistość. Wspólnota – gdyż w naszej części kontynentu coraz głośniej mówi się o tym, jak zadbać o własną tożsamość i interesy narodowe, tworząc jednocześnie Unię Europejską.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECccCrS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
:))))))))))))...
rok temu
Kiedyś zaproszono bardzo wielu europejskich bankierów na Titanica.