Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Przemysław Juraszek
|

Kryzys energetyczny. Komisja Europejska proponuje rozwiązania

181
Podziel się:

Wysokie ceny gazu oraz energii elektrycznej są problemem dla wszystkich - polityków, przedsiębiorców i konsumentów. KE zamierza zbadać możliwość stworzenia strategicznych rezerw gazu UE oraz możliwości wspólnych zakupów.

Kryzys energetyczny. Komisja Europejska proponuje rozwiązania
Ponad 20 państw UE podjęło różne działania mające za zadanie ulżyć obywatelom w dobie kryzysu energetycznego (Materiały prasowe)
bETwJWuZ

Inne plany obejmują rozbudowę interkonektorów gazowych pomiędzy państwami wspólnoty, które umożliwiłyby sprawniejsze przesyłanie błękitnego paliwa pomiędzy zagrożonymi państwami.

Aktualnie ponad 20 państw UE podjęło różne działania mające za zadanie ulżyć obywatelom w dobie kryzysu energetycznego. Niektóre państwa jak np. Czechy zdecydowały się zastosować zerową stawkę podatku VAT na energię elektryczną przez najbliższe 2 miesiące, ale to są działania krótkoterminowe.

Kryzys energetyczny. Komisja Europejska proponuje rozwiązania

Przewodnicząca Ursula von der Leyen zapowiedziała też przegląd europejskiego rynku gazu i energii wraz z systemem uprawnień do emisji CO2 (EU ETS). Rezultaty prac mają zostać zaprezentowane na kolejnym posiedzeniu Rady Europejskiej.

bETwJWvb
Zobacz także: Nagroda money.pl. Nominacja w kategorii Człowiek Roku - Rafał Brzoska, InPost

Ponadto przewodnicząca KE podniosła kwestię, że UE dalej powinna dążyć do zielonej rewolucji, ponieważ fotowoltaika już jest 10 razy tańsza niż dekadę temu, a morska energetyka wiatrowa jest 50 razy tańsza niż dekadę temu. Warto jednak zaznaczyć, że niestabilność odnawialnych źródeł energii może w niekorzystnych okolicznościach doprowadzić do blackoutu, o czym wiedzą sami Niemcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETwJWvC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(181)
Edmund
miesiąc temu
poszedłem w offgrid. Może i gaz też samemu naprodukuje
ehh
miesiąc temu
oczywiscie od niemiec beda te zakupy :)
mydlarz
miesiąc temu
na szczęście Polska nie ma problemów z gazem , bo PiS -rząd "załatwił" nam dostawy "taniego i dobrego" gazu od sojusznika z USA , oraz z Norwegii !!! ... zobaczymy jak na tym wyjdziemy !!!? , żeby niebyło jak z Zabłockim !!?
bETwJWvD
obserwator
miesiąc temu
w tym bełkocie medialnym zapomniano o jednym, o budowie w POLSCE 3 ELEKTROWNI JĄDROWYCH I TO TERAZ, o wdrażaniu technologii zmniejszających zużycie mediów energetycznych u przeciętnego KOWALSKIEGO , W FIRMACH SZCZEGÓLNIE zużywających duże ilości gazu i prądu itd .
Olo
miesiąc temu
Czysta spekulacja instytucji finansowych. Popatrzcie na wykresy cen za ostatnie 20 lat. Kiedy zawirowania finansowe ceny idą do góry. Skupują dostawy roby i gazu i później dyktują ceny.
...
Następna strona