Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys na rynku zbóż. "Będziemy po nim sprzątać przez kilka lat"

– Po bałaganie, który mamy teraz na rynku zbóż, będziemy sprzątać kilka lat – powiedziała w programie "Newsroom" WP Monika Piątkowska, prezes Izby Zbożowo-Paszowej. – Są zadania do rozwiązania tu i teraz, jak ściągnięcie nadwyżki zboża i przekierowanie jej na eksport. Przepustowość portów polskich wynosi teraz 700 tys. ton i nie da się tego szybko zmienić. Ale trzeba udrażniać infrastrukturę kolejową i portową, bo z problemem nadwyżki będziemy się zmagać przez kolejne lata. Sezony są bardzo dobre. Przed nami kolejne dobre zbiory, z czego się cieszymy, ale także się boimy. Zboże znów zaleje rynek. Jeśli okaże się, że w ciągu 2-3 tygodni nic się nie zmieniło na rynku zboża, protesty wrócą – zapowiada.

0
0
167
Podziel się
Komentarze (167)
zobacz więcej komentarzy (167)
KOMENTARZE
(167)
Htyjiii
2 miesiące temu
Chcieliście mieć ciepło w zimie ? To musiał być węgiel albo zboża. Teraz czas na wywóz boża. Co barany tak trudno to zrozumieć?
DAN
2 miesiące temu
PiS nie mogł tego zrobic specjalnie, bo musialby celowo uderzyc we wlasny elektorat. Nie wierzę w to. Malo prawdopodobne. To jest gra na utrate wladzy przez PiS. Sprawe trzeba wyjasnic. Problem poza tym dotyczy niewielu rolnikow z powiatow wschodnich, a nie calej Polski. Ci i tak nie stracą finansowo. Proste ? Proste.
...
2 miesiące temu
Kryzys jest u rolników bo wcześniejsze zboże przetrzymywali , myśleli że ceny pójdą w górę i tu się. przeliczyli . Dlatego tak teraz beczą
...
2 miesiące temu
Jaki kryzys ? Zboże ma być tanie z Ukrainy i tanie pieczywo w sklepach .
dziwny89
2 miesiące temu
odrestaurowanie takiej maszyny na detale kosztuje około 20 tys zł. Wszystko "Ręczna robota" żadnej ingerencji maszyn
...
Następna strona