Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
10.07.2020 20:08

Kryzys po pandemii. W Hiszpanii najbiedniejszych uratuje minimalny dochód życiowy

Ponad pół milionów Hiszpanów złożyło wnioski o objęcie ich minimalnym dochodem życiowym. Świadczenie będzie wypłacane najbiedniejszym obywatelom tego kraju w okresie ciągle trwającej epidemii koronawirusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)
W Hiszpanii wirus jest ciągle groźny. W całym kraju jest już blisko 300 tysięcy zdiagnozowanych przypadków zakażenia. Zmarło ponad 28 tysięcy osób.

Minister przeciwdziałania wykluczeniu, zabezpieczenia społecznego i migracji Jose Luis Escriva, cytowany przez PAP, powiedział, że z łącznej grupy 511 tys. złożonych do czwartku wniosków połowa powinna zostać odrzucona.

Escriva przypomniał też, że nowe świadczenie dla najbiedniejszych ma pomóc rodzinom najbardziej poszkodowanym w czasie pandemii koronawirusa. Hiszpanie chcę, by pomoc trafiła do wszystkich potrzebujących, jak najszybciej.

Zobacz też: Kiedy wrócą imprezy masowe? Minister zabrała głos

Pierwsze pieniądze z tytułu minimalnego dochodu życiowego trafiły już do 75 tys. osób pod koniec czerwca. Pierwszeństwo mieli samodzielnie wychowujący dzieci. Jak wysokie jest to świadczenie?

W zależności od liczby członków rodziny comiesięczna wypłata w ramach minimalnego dochodu życiowego wynosi od 461 do 1015 euro.

Koronawirus wcale nie zniknął. Niektóre kraje zaczynają drugi etap walki
Koronawirus na świecie. Niektóre kraje właśnie zaczynają walkę z drugą falą

Szansę na takie wsparcie ma mieć 850 tys. gospodarstw domowych w Hiszpanii, w których mieszka 2,5 mln osób. Madryt chce na ten cel przeznaczyć 3 mld euro.

Koronawirus w Hiszpanii jest ciągle bardzo groźny. Przed kilkoma dniami władze Galicji podjęły decyzję o obowiązkowej kwarantannie 70 tysięcy osób zamieszkujących nadmorską dzielnicę A Marina. Wszystko przez wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

Takie decyzje zostały wprowadzone przez wzrost liczby zakażonych koronawirusem. Nikt nie chce ryzykować pogorszenia się sytuacji i kolejnej fali epidemii koronawirusa. W całym kraju jest już blisko 300 tysięcy zdiagnozowanych przypadków zakażenia. Zmarło ponad 28 tysięcy osób.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, gospodarka, minimalny dochód gwarantowany, hiszpania, płące
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2020

Junior bęcHiszpania jest rządzona przez bardzo lewicowe partie. Takie zabiegi to będzie następny cios dla gospodarki tego kraju. Oni nigdy się nie podniosą i … Czytaj całość

10-07-2020

IjkPojawia się już narracja chwaląca rozdawnictwo i komunizm

11-07-2020

DSSposób na zdobycie władzy totalitarnej: należy zubożyć społeczeństwa poprzez ogłupienie i socjalistyczne rozwiązania, wskazać winnych, czyli tych co … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)