Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys po pandemii. W Hiszpanii najbiedniejszych uratuje minimalny dochód życiowy

4
Podziel się:

Ponad pół milionów Hiszpanów złożyło wnioski o objęcie ich minimalnym dochodem życiowym. Świadczenie będzie wypłacane najbiedniejszym obywatelom tego kraju w okresie ciągle trwającej epidemii koronawirusa.

W Hiszpanii wirus jest ciągle groźny. W całym kraju jest już blisko 300 tysięcy zdiagnozowanych przypadków zakażenia. Zmarło ponad 28 tysięcy osób.
W Hiszpanii wirus jest ciągle groźny. W całym kraju jest już blisko 300 tysięcy zdiagnozowanych przypadków zakażenia. Zmarło ponad 28 tysięcy osób. (Getty Images)
bEToOKet

Minister przeciwdziałania wykluczeniu, zabezpieczenia społecznego i migracji Jose Luis Escriva, cytowany przez PAP, powiedział, że z łącznej grupy 511 tys. złożonych do czwartku wniosków połowa powinna zostać odrzucona.

Escriva przypomniał też, że nowe świadczenie dla najbiedniejszych ma pomóc rodzinom najbardziej poszkodowanym w czasie pandemii koronawirusa. Hiszpanie chcę, by pomoc trafiła do wszystkich potrzebujących, jak najszybciej.

Zobacz także: Zobacz też: Kiedy wrócą imprezy masowe? Minister zabrała głos
bEToOKev

Pierwsze pieniądze z tytułu minimalnego dochodu życiowego trafiły już do 75 tys. osób pod koniec czerwca. Pierwszeństwo mieli samodzielnie wychowujący dzieci. Jak wysokie jest to świadczenie?

W zależności od liczby członków rodziny comiesięczna wypłata w ramach minimalnego dochodu życiowego wynosi od 461 do 1015 euro.

bEToOKeB

Szansę na takie wsparcie ma mieć 850 tys. gospodarstw domowych w Hiszpanii, w których mieszka 2,5 mln osób. Madryt chce na ten cel przeznaczyć 3 mld euro.

Koronawirus w Hiszpanii jest ciągle bardzo groźny. Przed kilkoma dniami władze Galicji podjęły decyzję o obowiązkowej kwarantannie 70 tysięcy osób zamieszkujących nadmorską dzielnicę A Marina. Wszystko przez wzrost liczby zakażeń koronawirusem.

Takie decyzje zostały wprowadzone przez wzrost liczby zakażonych koronawirusem. Nikt nie chce ryzykować pogorszenia się sytuacji i kolejnej fali epidemii koronawirusa. W całym kraju jest już blisko 300 tysięcy zdiagnozowanych przypadków zakażenia. Zmarło ponad 28 tysięcy osób.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEToOKeW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
DS
rok temu
Sposób na zdobycie władzy totalitarnej: należy zubożyć społeczeństwa poprzez ogłupienie i socjalistyczne rozwiązania, wskazać winnych, czyli tych co jeszcze jakoś przędą, a na końcu stawiać się w roli wybawiciela. Jaki ten rząd wspaniały, rozdaje swoje pieniądze. Poczytajcie o trojkącie: ofiara->sprawca->obrońca. Nie pozwalajmy na to w Polsce. Ciagle jesteśmy poddawani tej narracji, wzbudza się w nas strach i łatwiej rządzi. Szanujmy siebie nawzajem, patrzmy na czyny, nie słowa, szczególnie polityków. Jeśli ktoś zamiast powiedzieć: „zróbmy to i to”, mówi: „to wina tych, ze Ci się złe żyje” to jest to już manipulacja. Mamy jako ludzie więcej sprawczości, niż próbuje nam się wmówić, nie liczmy na łaskę czy jałmużnę, bo często to się złe kończy!
Starlight
rok temu
I zaś manipulacja. Średnio umiera 400-450 tyś obywateli Hiszpanii rocznie. Tutaj niby 28 tyś przy czym pewnie średnia wieku z 80 lat więc potencjalnych klientów zakładów pogrzebowych w tych 28 tysiącach było pewnie z 80%. Zatem dla paru tysięcy ludzi zdemolowano gospodarkę i doprowadzono do upadku ekonomicznego kraj. No zatrważająca wręcz troska o obywateli już wkrótce żelazną ręką będą nas zaganiać ku powszechnemu dobrobytowi a umrzeć będzie można tylko po otrzymaniu zezwolenia
Junior bęc
rok temu
Hiszpania jest rządzona przez bardzo lewicowe partie. Takie zabiegi to będzie następny cios dla gospodarki tego kraju. Oni nigdy się nie podniosą i ich pensje mimo tego,że to kraj z mozliwościami będą jedne z najnizszych od wielu lat w Europie. Pogoda, wakacje,zwiedzenie-TAK. Mieszkanie i praca?NIE,chyba że jesteś IT.
bEToOKeX
Ijk
rok temu
Pojawia się już narracja chwaląca rozdawnictwo i komunizm