Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Patrycjusz Wyżga
Patrycjusz Wyżga
|
aktualizacja

Kryzys w energetyce. OZE stanęły. "Do tego grozi nam widmo rosyjskiego szantażu"

- Już teraz widać, co się dzieje w systemach energetycznych Niemiec, czy innych krajów zachodnich. Źródła energii odnawialnych, z uwagi na pogodę, nie pracują - powiedział w programie "Newsroom" WP Jakub Wiech z portalu Energetyka24.com. - Mają duże problemy ze względu na brak wiatru i zachmurzenie. To nas pozbawia źródeł energii. Nad nami jest też widmo rosyjskiego sabotażu w odpowiedzi na embargo na rosyjską ropę. Do tego mamy przestarzały system energetyczny, stare elektrownie, które dobijają swojego wieku. Już 70 bloków powinno być już w Polsce zastąpionych czymś innym, tymczasem one nadal pracują i ryzyko awarii jest coraz większe. To są czynniki, które mogą się przełożyć na naszą sytuację energetyczną, na brownouty, czyli kontrolowane wyłączenia energii i blackouty – braki mocy.
13
Podziel się:
KOMENTARZE
(13)
Prosument bez...
2 lata temu
Gdy od 2015 roku pisałem pospólstwu, że OZE należy budować z 15-39% komponentem magazynowania energii to setki tysięcy pukało się w czoła......Tak ,słusznie- byliście nieświadomi,jesteście i umrzecie w tym stanie.Pisząc to akcentowalem, że energetyka bez proporcjonalnie istotnego systemu magazynowania po 2020 roku przestanie być gwarantem stałości dostaw energii elektrycznej trafiłem wto ci widzimy i mamy obecnie.W Polsce wystarczy 16 plecaków z trotylem by zgasić światło.Co robią przemądrzali nie martwiący się o przyszłość odbiorcy gdy prąd nie dopłynie z elektrowni? Siedzą po ciemku
Wasz premier
2 lata temu
Sami nałożyliście sankcje na obywateli odcinając nas od tanich surowców. Jak można tak ciągle kłamać? Wyłączyć komentarze!
Twój nick
2 lata temu
Fotowoliaika nie działa nocą, ale jak to się mówi "Najciemniej pod panelem"
Lacky1234
2 lata temu
Mamy jeszcze prąd tylko i wyłącznie dzięki polityce energetycznej śp Edwarda Gierka. Wszystkie największe elektrownie wybudowano za jego rządów jak i cały potężny przemysł PRL. Niszczą go od 1981 i nie są w stanie zniszczyć. Salve!
Arek
2 lata temu
Wy się nie martwcie o Niemców, oni sobie poradzą. PIS doprowadził kraj do ruiny, teraz każą oszczędzać prąd bo węgla nie załatwili. Trzeba być cymbałem, żeby tego nie widzieć.