Notowania

Krzysztof Kwiatkowski rezygnuje z funkcji prezesa NIK. Wystartuje w wyborach parlamentarnych

Krzysztof Kwiatkowski odchodzi z NIK przed końcem kadencji. - Złożyłem już rezygnację na ręce marszałek Sejmu - poinformował w poniedziałek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Krzysztof Kwiatkowski odchodzi z NIK. (Fot: Leszek Szymański)

Prezesura w NIK skróci się Kwiatkowskiemu tylko o kilka dni, bo pod koniec sierpnia kończy mu się kadencja. Jednak jak wyjaśnił w oświadczeniu, taką decyzję podjął po to, by NIK została apolityczna. Do czasu wyboru jego następcy, obowiązki prezesa NIK będzie pełnił jeden z wiceprezesów Izby.

Jak poinformował, teraz chce wystartować w wyborach. Szczegóły ma podać w środę w Łodzi.

"Moja decyzja wiąże się z chęcią pracy na rzecz Łodzi i jej mieszkańców, których już wcześniej reprezentowałem w parlamencie. Wkrótce w trakcie licznych spotkań zaprezentuję Państwu program, który powstał w oparciu o wiedzę i informacje, jakie zgromadziłem pracując w Najwyższej Izbie Kontroli" - czytamy w oświadczeniu.

Dopytywany przez dziennikarza TVN24 w Sejmie, Kwiatkowski nie chciał zdradzić żadnych szczegółów dotyczących startu w wyborach. Również tego, czy wiąże swoją przyszłość w Sejmie, czy w Senacie. Wszystkie informacje ma podać w środę.

Kwiatkowski już wcześniej pracował w parlamencie. Był zarówno posłem (w Sejmie VII kadencji), jak i senatorem (również w VII kadencji, ale kadencje Sejmu i Senatu nie pokrywają się ze sobą). Był też ministrem sprawiedliwości w latach 2009-2011, a także prokuratorem generalnym od października 2009 do marca 2010 roku.

Prezesem NIK Kwiatkowski został 27 sierpnia 2013.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nik, krzysztof kwiatkowski, wybory parlamentarne 2019, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-08-2019

AdamZrezygnował, bo wiedział iż z końcem kadencji już nie zostanie wybrany, a że teraz są wybory do Sejmu to trzeba korzystać z okazji i powalczyć o … Czytaj całość

19-08-2019

lowelasChłopina próbuje skryć się za imunitetem poselskim ale czy ktoś będzie chciał na niego zagłosować?

19-08-2019

g@zownikCzyżby grunt pod nogami się usuwa i potrzebny immunitet parlamentarny?

Rozwiń komentarze (28)