Notowania

gospodarka
10.12.2019 14:14

Książki Olgi Tokarczuk wciąż hitem. Polacy wydali 8 mln zł tylko w jednej sieci

200 tys. sprzedanych książek. I to tylko w jednym sklepie. Polacy na dzieła Olgi Tokarczuk w ciągu ostatnich tygodni wydali ponad 8 mln zł - wynika z informacji money.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Olga Tokarczuk we wtorek odbierze literacką nagrodę Nobla. (Fot: PAP/Wojciech Olkuśnik)

Olga Tokarczuk jest trzecią Polką, której przyznano prestiżową nagrodę. I już od dnia informacji o jej wyróżnieniu Polacy szturmują księgarnie.

"Efekt Nobla" jest widoczny jak na dłoni. Czytelnicy zaczęli masowo wpisywać do wyszukiwarki nazwisko autorki i kupować jej książki. W sieci, w sklepach stacjonarnych, a nawet w dyskontach, które miały w ofercie pozycje Tokarczuk.

Jak wynika z danych sieci księgarni Empik - a to największy sprzedawca książek w Polsce - od połowy października Polacy kupili blisko 200 tys. jej książek. To oznacza, że przy kasach zostało wydane blisko 8 mln zł.

Zobacz także: Olga Tokarczuk: Nigdy nie zakładałam, że moje książki są dla wszystkich

A to dane tylko z jednej sieci sprzedaży. I to już pokazuje, że przewidywania wydawnictwa Olgi Tokarczuk się nie sprawdziły. Jest zdecydowanie lepiej.

Wydawca - od lat jest nim Wydawnictwo Literackie - przewidywał, że do końca roku sprzeda ok. 200 tys. egzemplarzy książek nagrodzonej autorki. Tymczasem tyle właśnie sprzedało się jeszcze przed rozpoczęciem sezonu świątecznego i to w jednej sieci. Najchętniej wybierane pozycje to "Bieguni", "Księgi Jakubowe" oraz "Prawiek i inne czasyczasy".

Olga Tokarczuk we wtorek odbierze literacką nagrodę Nobla
Noble dla Polaków bez podatków. Olga Tokarczuk nie zapłaci, przyszli polscy nobliści też

- Przez ostatnie tygodnie książki Olgi Tokarczuk stale goszczą na naszych książkowych listach TOP. Są bardzo chętnie wybierane na prezenty. Wcześniej mikołajkowe, a teraz gwiazdkowe - potwierdza Monika Marianowicz, rzeczniczka prasowa Empiku.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-12-2019

Cóż....Poprzednich noblistów znam i czytałem. To była uczta. Tokarczuk to nie ta sama liga. To jak zestawianie Nobla Einsteina z Noblem Wałęsy. Helooooł. … Czytaj całość

10-12-2019

AMJestem molem książkowym. Z ciekawości przeczytałam 3 pozycje i nie wiem o co cały ten szum. Słaby warsztat, ciężko się to czyta, zalatuje … Czytaj całość

11-12-2019

PiotrZwykła grafomanka dostała nagrodzona politycznie !

Rozwiń komentarze (98)