Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Książki Olgi Tokarczuk wciąż hitem. Polacy wydali 8 mln zł tylko w jednej sieci

98
Podziel się

200 tys. sprzedanych książek. I to tylko w jednym sklepie. Polacy na dzieła Olgi Tokarczuk w ciągu ostatnich tygodni wydali ponad 8 mln zł - wynika z informacji money.pl.

Olga Tokarczuk we wtorek odbierze literacką nagrodę Nobla.
Olga Tokarczuk we wtorek odbierze literacką nagrodę Nobla. (PAP, PAP/Wojciech Olkuśnik)
bDyHpCuZ

Olga Tokarczuk jest trzecią Polką, której przyznano prestiżową nagrodę. I już od dnia informacji o jej wyróżnieniu Polacy szturmują księgarnie.

"Efekt Nobla" jest widoczny jak na dłoni. Czytelnicy zaczęli masowo wpisywać do wyszukiwarki nazwisko autorki i kupować jej książki. W sieci, w sklepach stacjonarnych, a nawet w dyskontach, które miały w ofercie pozycje Tokarczuk.

Jak wynika z danych sieci księgarni Empik - a to największy sprzedawca książek w Polsce - od połowy października Polacy kupili blisko 200 tys. jej książek. To oznacza, że przy kasach zostało wydane blisko 8 mln zł.

bDyHpCvb
Zobacz także: Zobacz także: Olga Tokarczuk: Nigdy nie zakładałam, że moje książki są dla wszystkich

A to dane tylko z jednej sieci sprzedaży. I to już pokazuje, że przewidywania wydawnictwa Olgi Tokarczuk się nie sprawdziły. Jest zdecydowanie lepiej.

Wydawca - od lat jest nim Wydawnictwo Literackie - przewidywał, że do końca roku sprzeda ok. 200 tys. egzemplarzy książek nagrodzonej autorki. Tymczasem tyle właśnie sprzedało się jeszcze przed rozpoczęciem sezonu świątecznego i to w jednej sieci. Najchętniej wybierane pozycje to "Bieguni", "Księgi Jakubowe" oraz "Prawiek i inne czasyczasy".

bDyHpCvh

- Przez ostatnie tygodnie książki Olgi Tokarczuk stale goszczą na naszych książkowych listach TOP. Są bardzo chętnie wybierane na prezenty. Wcześniej mikołajkowe, a teraz gwiazdkowe - potwierdza Monika Marianowicz, rzeczniczka prasowa Empiku.

bDyHpCvC
gospodarka
gospodarka polska
KOMENTARZE
(98)
Czytelnik
rok temu
…………………….Profesor Sędzia Pawłowicz w radiu Maryja powiedziała, cyt: - jak ktoś chce, to może tu przyjść i dać mi w m o r d ę. No to szybko się ubrałem i pobiegłem. Akurat byłem w Toruniu w pobliżu tego radia . Wyjątkowa okazja pomyślałem może jedyna taka w życiu - walnąć w mordę Profesora Sędzię Pawłowicz. Przybiegam a tu ogromna kolejka. Zapisy. Mam termin na 2033 rok. Martwię się tylko, że morda Pani Profesor Sędzi do tego czasu może nie wytrzymać.
AM
rok temu
Jestem molem książkowym. Z ciekawości przeczytałam 3 pozycje i nie wiem o co cały ten szum. Słaby warsztat, ciężko się to czyta, zalatuje grafomaństwem. Poza kontrowersyjną tematyką nie ma w twórczości pani Tokarczuk nic tylko puste słowa.
kora
rok temu
Cieszy sukces Polki Brawo !!!!
bDyHpCvD
Zosia
rok temu
Własnie czytam "Księgi Jakubowe". Cuuuuuuuuudo. Dziękuję i pozdrawiam Pani Olgo.
Marlena
rok temu
80% wypowiadających się tutaj, którzy negatywnie ja krytykują, to ignoranci nie majacy książki w reku od lat. Ostatnio Pudelka ogarnęli i od TVP się oderwali. Nie macie świadomości, ze PiS to ukryta lewica, komunistyczna modła, bo te stare pryki innego życia nie znają, wiec tez nowego nie zaakceptują. Robia to samo co PO. Nie sadze by któryś zrozumiał rozkład jazdy autobusu, a co dopiero jakiejkolwiek książki.
...
Następna strona