Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Książki Olgi Tokarczuk wciąż hitem. Polacy wydali 8 mln zł tylko w jednej sieci

98
Podziel się:

200 tys. sprzedanych książek. I to tylko w jednym sklepie. Polacy na dzieła Olgi Tokarczuk w ciągu ostatnich tygodni wydali ponad 8 mln zł - wynika z informacji money.pl.

Olga Tokarczuk we wtorek odbierze literacką nagrodę Nobla.
Olga Tokarczuk we wtorek odbierze literacką nagrodę Nobla. (PAP, PAP/Wojciech Olkuśnik)
bESVNSnF

Olga Tokarczuk jest trzecią Polką, której przyznano prestiżową nagrodę. I już od dnia informacji o jej wyróżnieniu Polacy szturmują księgarnie.

"Efekt Nobla" jest widoczny jak na dłoni. Czytelnicy zaczęli masowo wpisywać do wyszukiwarki nazwisko autorki i kupować jej książki. W sieci, w sklepach stacjonarnych, a nawet w dyskontach, które miały w ofercie pozycje Tokarczuk.

Jak wynika z danych sieci księgarni Empik - a to największy sprzedawca książek w Polsce - od połowy października Polacy kupili blisko 200 tys. jej książek. To oznacza, że przy kasach zostało wydane blisko 8 mln zł.

bESVNSnH
Zobacz także: Zobacz także: Olga Tokarczuk: Nigdy nie zakładałam, że moje książki są dla wszystkich

A to dane tylko z jednej sieci sprzedaży. I to już pokazuje, że przewidywania wydawnictwa Olgi Tokarczuk się nie sprawdziły. Jest zdecydowanie lepiej.

Wydawca - od lat jest nim Wydawnictwo Literackie - przewidywał, że do końca roku sprzeda ok. 200 tys. egzemplarzy książek nagrodzonej autorki. Tymczasem tyle właśnie sprzedało się jeszcze przed rozpoczęciem sezonu świątecznego i to w jednej sieci. Najchętniej wybierane pozycje to "Bieguni", "Księgi Jakubowe" oraz "Prawiek i inne czasyczasy".

bESVNSnN

- Przez ostatnie tygodnie książki Olgi Tokarczuk stale goszczą na naszych książkowych listach TOP. Są bardzo chętnie wybierane na prezenty. Wcześniej mikołajkowe, a teraz gwiazdkowe - potwierdza Monika Marianowicz, rzeczniczka prasowa Empiku.

bESVNSoi
gospodarka
gospodarka polska
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(98)
Łukasz
2 lata temu
Ja tam cenię sobie z noblistów Prusa. AAAAA Remonta sory
CZYTALNICZKA
2 lata temu
Niestety oferta jest mocno ograniczona i nie ma na półkach wszystkich jej książek.
OplujPL
2 lata temu
Wystarczy jechać po Polakach nazywając nas właścicielami niewolników i mordercami Żydów, żeby zrobić karierę. A poliniacy jeszcze dumni. Smutne.
bESVNSoj
Munika
2 lata temu
Jeden troll pisze komentarze z automatu.
Polonistka
2 lata temu
Czytałam Tokarczuk jej pierwsze książki, byłam na dwóch spotkaniach literackich, bo jako polonistka uważam,że powinnam być na bieżąco. Ale niestety,nie zachęciła mnie do poznawania jej dalszej twórczości.
...
Następna strona