Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KB
|

Kukiz stawia warunki Kaczyńskiemu.Test współpracy już we wrześniu

223
Podziel się:

Paweł Kukiz postawił ultimatum Jarosławowi Kaczyńskiemu: jeśli na najbliższym posiedzeniu Sejmu nie będzie uchwalona ich ustawa antykorupcyjna – to jego ludzie nie będą głosowali tak, jak życzy sobie tego Prawo i Sprawiedliwość. Umowa pomiędzy partiami będzie nieważna.

Kukiz stawia warunki Kaczyńskiemu.Test współpracy już we wrześniu
- Wspólnie z nimi głosujemy w sprawach personalnych, wspólnie z nimi głosujemy nad Polskim Ładem, a oni w zamian uchwalają nasze ustawy - powiedział PAP Paweł Kukiz (PAP)

To będzie gorący wrzesień w Sejmie. Sojusz partii Kukiz'15 z PiS jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a lider ugrupowania – Paweł Kukiz już szantażuje Jarosława Kaczyńskiego, że nie będzie głosował tak, jak chce tego PiS. Warunek dalszej współpracy jest taki, że na najbliższym posiedzeniu (zaplanowane jest ono na 15-17 września) obóz rządzący ma uchwalić jego ustawę antykorupcyjną.

Zobacz także: Dopłaty do prądu? "Obietnica nieaktualna. Pomysł drogi i nietrafiony"

"Jest więc oczywistym, że jeśli na najbliższym Sejmie nie będzie uchwalona nasza ustawa antykorupcyjnej, to nie będziemy głosować tak jak Prawo i Sprawiedliwość" - zapowiedział PAP Paweł Kukiz. Podkreślił przy tym, że jego ugrupowanie ma podpisaną z PiS umowę.

"Wspólnie z nimi głosujemy w sprawach personalnych, wspólnie z nimi głosujemy nad Polskim Ładem, a oni w zamian uchwalają nasze ustawy" – przypomniał.

Testem wiarygodności dla obu stron ma być głosowanie nad odwołaniem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy, którego domaga się PSL. Na najbliższym posiedzeniu sejmu będzie głosowane wotum nieufności wobec tego ministra.

Przewidziane jest również głosowanie nad sprawozdaniem komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw, czyli projektem ustawy antykorupcyjnej autorstwa Kukiz'15.

Zakłada on zaostrzenie kar w stosunku do osób skazanych za korupcję oraz pozbawianie praw publicznych osób skazywanych za przestępstwa korupcyjne i zakaz zajmowania przez nie stanowisk w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Projekt jest już po pierwszym czytaniu.

"Nie mam dziś powodów, by podejrzewać, iż PiS nie będzie chciało wywiązywać się z tej umowy, ale gdyby tak postąpiło, to uważam umowę za niebyłą" - podkreślił Kukiz.

Na przełomie maja i czerwca PiS i Kukiz’15 zawarły umowy w sprawie wzajemnego wsparcia w sejmie inicjatyw obu ugrupowań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(223)
Przemysław
2 lata temu
Ty! Kukiz jesteś lepszy od Wałęsy, on był za a nawet przeciw. A ty? Nawet nie masz żadnych synekur z tego, że jesteś zależny od ,, małego kłamsy".
rfd
3 lata temu
dogadają się... pokupczą stanowiskami... etatami w spółkach SP.... Bedzie OK. Politycy i ich członkowie rodziny, kumple są bardzo wszechstronni. Znają się na wszystkim… na mediach… na energii, na paliwach…. idą po władzę i na urzędy, by załatwiać interesy własne, swoich kumpli i rodziny. Posadki w urzędach, spółkach państwowych, komisjach, fundacjach... nagrody, odprawy, ustawiane przetargi… służbowe samochody i mieszkania, ochroniarze. Żaden polityk nie pomoże nam bardziej niż sami możemy sobie pomóc. Po prostu trzeba robić swoje. Zobaczcie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Opisuje proste zasady budowania majątku. Ludzie sami mogą wiele osiągnąć w tym kraju bez niczyjej łaski i to wcale nie jakimiś skomplikowanymi metodami.
Pol
3 lata temu
Hahaha kukiz stawia warunki jaka ściana hahahaha
France
3 lata temu
Wykorzystany jak papier w toalecie teraz ma problem.
j23
3 lata temu
arogancja wladzy,nepotyzm,korupcja i afery oraz zero odpowiedzialnosci to kurna wizerunek pisu a kukiz rznie glupa ze tego nie widzi. ale na kazdego przyjdzie czas
...
Następna strona