Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. AZI
|

Polski Ład. Ostateczny kształt ustawy podatkowej poznamy w połowie września

16
Podziel się:

- Rząd planuje przyjąć w pierwszej połowie września finalny projekt ustawy podatkowej z Polskiego Ładu - zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Polski Ład. Ostateczny kształt ustawy podatkowej poznamy w połowie września
Polski Ład skrytykowało wiele organizacji zrzeszających przedsiębiorców. fot. Wojciech Strozyk/REPORTER
bESOZNud

Konsultacje społeczne dotyczące projektu podatkowego z Polskiego Ładu zakończyły się z końcem sierpnia. Z kolei w czwartek odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z kierownictwem ministerstwa finansów, podczas którego omówiono szczegóły poprawek i dyskutowano, które z nich zostaną uwzględnione.

Zobacz także: Drastyczny wzrost składki zdrowotnej. „Zwiększenie obciążeń o kilkaset procent”

Przypomnijmy, że do Ministerstwa Finansów trafiły pisma od ponad 50 organizacji i przedsiębiorców, które krytykowały podatkową ustawę. Najwięcej uwag w konsultacjach dotyczyło składki zdrowotnej.

bESOZNuf

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Zakłada 7 proc. PKB na zdrowie oraz obniżkę podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł). Proponuje także inwestycje, które mają wygenerować 500 tys. nowych miejsc pracy. W programie są także mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESOZNuG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
Reżim
3 miesiące temu
Zaprowadzić ład w swoich pustych głowach !
ble ble
3 miesiące temu
polski rabunek a nie polski ład okradanie narodu ciąg dalszy
500+
3 miesiące temu
Brawo. Jeszcze podatek katastralny, dodatkowa opłata paliwowa od ON i PB, podatek od dachówki na dachu, a będzie pięknie i sprawiedliwie.
bESOZNuH
ewewewre
3 miesiące temu
obniżka podatku dla 18 mln ale podwyżka dla pozostałych 18 mln. kto tu z kogo idiotę chce zrobić????
Kazik
3 miesiące temu
Kwota wolna 30000 zł. Próg podatkowy podniesiony ,chociaż moje przychody mieściły się w starym a emerytura niższa o 300 zł nie potrafię zrozumieć dlaczego mam się cieszyć z tego ładu.