Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Polski Ład. Przedsiębiorcy się buntują. Pod petycją rzecznika już ponad 40 tys. podpisów

38
Podziel się:

Ponad 42 tys. osób podpisało się pod petycją Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Petycja krytykuje pomysły Polskiego Ładu dotyczące obciążeń podatkowych polskich przedsiębiorców.

Polski Ład. Przedsiębiorcy się buntują. Pod petycją rzecznika już ponad 40 tys. podpisów
Polski Ład nie podoba się przedsiębiorcom (Adobe Stock, FILIP OLEJOWSKI)
bECKyIwl

Ponad 42 tys. osób podpisało się pod petycją Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw dotyczącą zmian podatkowych zawartych w Polskim Ładzie. Zdaniem przedsiębiorców propozycje PiS będą dla nich niekorzystne.

Główny sprzeciw przedsiębiorców budzi propozycja dotycząca składki zdrowotnej. W obecnych regulacjach przedsiębiorcy mogą odliczać składkę od podatku. W pakiecie podatkowym Polskiego Ładu takiej możliwości już nie będzie, dlatego też środowisk związane z przedsiębiorcami uważają, że będzie to tak naprawdę nowy podatek nałożony przez rząd.

Rzecznik MŚP Adam Abramowicz jest zdania, że Polski Ład ma być wprowadzony kosztem polskich przedsiębiorców. W szczególności rozliczających się podatkiem liniowym. Według danych Rzecznika MŚP w 2019 roku było ok. 700 tysięcy takich firm w Polsce.

bECKyIwn
Zobacz także: Emerytury 2022. Czy inflacja zmniejszy podwyżki? Ekspert podlicza

Według rzecznika reforma podniesie obciążenia przedsiębiorców rozliczających się podatkiem liniowym prawie o 50 proc., z obecnych 19 proc. do 28 proc. bez możliwości odliczenia kwoty wolnej od podatku.

Minister finansów Tadeusz Kościński kilka dni temu poinformował, rząd zastanawia się nad stopniowym wprowadzaniem obowiązku składki.

bECKyIwt

- Jesteśmy dość zaawansowani w rozmowach na temat wysokości składki zdrowotnej i zgadzamy się, że będzie to wdrożone stopniowo. Czy to będzie 3 proc., czy 2,5 proc., czy 3,5 proc., czy 2,7 proc. i jaka to będzie skala w następnych latach, to nie chciałbym się jeszcze wypowiadać – mówił w Polskim Radiu minister finansów. Pojawiły się też doniesienia medialne, z których wynikało ,że rząd zastanawia się także nad wycofaniem się z pomysłu dotyczącego składki zdrowotnej.

– Dialog z rządem ma sens! Wzmożona aktywność przedsiębiorców odnosi pozytywny skutek – komentuje Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców – tak skomentował wątpliwości wokół składki rzecznik Adam Abramowicz.

Wiceminister finansów Jan Sarnowski zapowiedział, że Polski ład ma pojawić się na obradach rządu już w drugim tygodniu września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECKyIwO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(38)
raf
15 godz. temu
to tylko pokazuje ze ten rzad jest antypolski. Jedyne co ma na uwadze to zeby sie nakrasc na posadach Panstwowych. w cywilizowanych krajach to jest zabronione. Szkoda ze prokurator zero na to sie nie powoluje.
Wacek
3 dni temu
Jestem rolnikiem płace KRUS i nie narzekam, a inni chcieli by Zus za darmo
arek
4 dni temu
Powoli już zacząłem windowanie cen, tak robią koledzy z branży - bez znaczenia jak to będzie od stycznia, innego wyjścia nie ma.
bECKyIwP
ssdsaa
5 dni temu
NIKT NIE OBIECA CI WIĘCEJ niż ten, który chce się dorwać do Twoich pieniędzy.
fddf
6 dni temu
Moja decyzja jest jasna - byłem zagranicą 2x i tam pracowałem - i w UK i w Skandynawii (w UK wcale nie narzekałem na służbę zdrowia dodam - jest inna ale SPRAWNA). Znajomi pracują - pukali się w czoło gdy wracałem do PL. No cóż, mieli rację, to fakt. 3-i wyjazd będzie już bez powrotu. PiS może się pożegnać z kolejnym specjalistą z IT, jego podatkam i składkami - kontrakt się skończy z końcem roku i PA !
...
Następna strona