Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
media
15.06.2020 10:37

Kuzyn prezesa PiS już nie jest prezesem Forum

Grzegorz Tomaszewski, kuzyn prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, przestał być prezesem Forum, spółki odpowiadającej za wydawanie "Gazety Polskiej Codziennie". Został zastąpiony przez radną PiS Beatę Dróżdż.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Kuzyn Kaczyńskiego zastąpiony przez radną PiS na stanowisku prezesa Forum

Grzegorz Tomaszewski przestał być prezesem Forum, wydawcy "Gazety Polskiej Codziennie". Zastąpiła go Beata Dróżdż, dyrektor generalna Niezależnego Wydawnictwa Polskiego (wydawca "Gazety Polskiej"), radna PiS Sejmiku Województwa Łódzkiego - podaje press.pl.

Tomaszewski jest kuzynem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Prezesem spółki był od 2013 roku (zastąpił wówczas Janinę Goss). Był jedynym członkiem zarządu. Nowa prezes Forum Beata Dróżdż wcześniej zasiadała w radzie nadzorczej spółki. Jest związana z Klubami "Gazety Polskiej", w 2019 roku kandydowała do Parlamentu Europejskiego z listy PiS.

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "GP Codziennie" i "GP", informuje na łamach press.pl, że do zmian doszło też w radzie nadzorczej spółki. Odeszła z niej Barbara Skrzypek, bliska współpracowniczka Jarosława Kaczyńskiego. W tym roku przeszła na emeryturę.

Do rady nadzorczej trafili: Małgorzata Nocuń, dyrektor finansowa wydawcy "GP", i Winicjusz Sokół związany z Klubami "Gazety Polskiej". - Na moją prośbę w radzie został Ryszard Czarnecki, który nadal jest jej przewodniczącym - mówi Sakiewicz. Czarnecki jest europosłem PiS.

Obejrzyj: Rząd chce nacjonalizować biznes?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-06-2020

puttoW spółce pisowiec może każdą pensję dostać a spółkę się dofinansuje ze skarbu panstwa i to jest pisizm

15-06-2020

miszcz ripostyJak to jest, ze zawsze jak mowa jest o rodzinach rzadzacych to nie slyszymy dla przykladu, ze kuzyn przestal byl robotnikiem w fabryce gwozdzi.

15-06-2020

WersPieprzone kółko różańcowe, sami stoi. To gdzie teraz odnajdzie die Tomaszewski? W której spółce, w którym banku???

Rozwiń komentarze (276)