Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kwarantanna? Możliwy zasiłek. Prezes ZUS wyjaśnia

Ponad 400 tys. Polaków jest na kwarantannie, to oznacza kolejne tarapaty dla gospodarki? - Zbliżamy się do 500 tys., tu mowa też o osobach w izolacji. W ostatnim czasie następuje wzrost tej liczby osób. Zarówno absencja chorobowa, jak i przebywanie na kwarantannie stanowią bardzo poważne wyzwanie, jak poradzić sobie z mniejszą liczbą pracowników i kadry kierowniczej - powiedziała w programie "Money. To się liczy" prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. - Osoby na kwarantannie, a nawet w izolacji, to nie są od razu osoby niezdolne do pracy, że będą korzystały z zasiłków. W ciągu tygodnia poczyniliśmy ogromny postęp, by odciążyć sanepid w wydawaniu decyzji o kwarantannie czy izolacji. Dla Polaków to kolejne udogodnienie, bo będąc na kwarantannie, nie trzeba czekać na decyzję sanepidu, my to przejmujemy. Jeżeli będzie wniosek ubezpieczonego, to będzie ustalony zasiłek. To daleko idące usprawnienie - podkreśliła.

0
0
4
Podziel się
Komentarze (4)
zobacz więcej komentarzy (4)
KOMENTARZE
(4)
em
2 lata temu
zus w dalszym ciągu nic nie robi, niech w końcu zaczną pracować a nie tylko kwakać ze coś zrobią
wawa
2 lata temu
ja mam poważne pytanie: DLACZEGO SANEPID W WARSZAWIE , straszy zarażonych na Covid, że za brak aplikacji rządowej covidowej, dostaną 30 tysięcy kary???????????????????????????????????????????
emeryci i ren...
2 lata temu
tęsknimy za emeryturami 400-700 zł i waloryzacjami 2-3-5 zł, jak za rządów PO SLD I PSL miliony Polaków dostawały i dlatego popieramy nazistowskierozróbylempart i jejzleceniodawców
On48
2 lata temu
Od soboty jak dziecko z klasą idzie na kwarantannę to rodzice nie muszą. A kto zostanie z 9 latkiem i za co?