Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRO
|
aktualizacja

Lasy Państwowe bez dyrektora generalnego. Andrzej Konieczny odwołany

1386
Podziel się

Andrzej Konieczny nie jest dyrektorem generalnym Lasów Państwowych - podaje Onet.pl. Został odwołany po doniesieniach o zakupionym przez niego domu za 9,5 tys. złotych od LP. Informację potwierdził na Twitterze pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka.

Lasy Państwowe bez dyrektora generalnego. Andrzej Konieczny odwołany
Andrzej Konieczny nie jest już dyrektorem generalnym Lasów Państwowych - nieoficjalnie podaje Onet.pl. (PAP, Piotr Nowak)
bDRSbdFh

"Dziś został odwołany Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. Dziękuję Panu Dyrektorowi za wieloletnią pracę na rzecz polskich lasów" - napisał Edward Siarka.

Andrzej Konieczny rozstaje się ze stanowiskiem dyrektora generalnego Lasów Państwowych po publikacjach Onetu i "Gazety Wyborczej", które wspólnie poinformowały o zakupie domu przez Koniecznego po promocyjnej cenie.

bDRSbdFj

Konieczny zakupił posiadłość o powierzchni 110 m kw. znajdującą się w miejscowości Pomorze na Podlasiu za... niecałe 9,5 tys. złotych. Następnie przepisał nieruchomość na swojego syna.

Dyrektor generalny mógł zakupić dom dzięki zasadom obowiązującym w Lasach Państwowych. Spółka wyprzedaje zbędne nieruchomości, a prawo pierwokupu mają pracownicy LP. Do 2016 roku obowiązywał jednak zapis, że wartość takowej nieruchomości nie może przekraczać 100 tys. złotych.

Onet podał, że w listopadzie 2019 roku sam Andrzej Konieczny zdecydował o zmianie limitu wartości nieruchomości do 150 tys. złotych. Zmiana ta umożliwiła mu nabycie nieruchomości w Pomorzu na prawie pierwokupu. Już po dokonaniu transakcji, 9 stycznia 2020 roku, przywrócony został limit w wysokości 100 tys. złotych.

bDRSbdFp

Andrzej Konieczny został dyrektorem generalnym Lasów Państwowych od stycznia 2018 roku. Od listopada 2015 roku do stycznia 2018 roku był wiceministrem środowiska w rządzie Beaty Szydło. W latach 2013-2014 jako nadleśniczy kierował Nadleśnictwem Białowieża.

Zobacz także: "Solidarność" chce dnia wolnego po szczepieniu dla pracowników handlu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDRSbdFK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1386)
lech
2 dni temu
Po cichu dostanie nową posadę i to nie gorszą.
rodak
2 dni temu
posadę dla brata Obajtka szykują
Krzysztof
2 dni temu
PIS to Pis. Na każdej fotografii w Internecie potrafię wskazać, kto należy do PIS. Oni mają tę rozpoznawalność na twarzy, w sylwetce w ogólnym planie. Wyłazi z nich genetyczne zło - szmalcownictwa, donosicielstwa, złodziejstwa i bezinteresownej pogardy dla innych ludzi.
bDRSbdFL
Wystarczy
2 dni temu
nie kraść, tylko pokombinować.
al405
2 dni temu
Poszedł w las ?
...
Następna strona