Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Leo Express otrzymał zgodę na nowe połączenie przez Polskę. Dojedzie do Terespola

66
Podziel się

Czeski przewoźnik Leo Express Global uruchomi kolejną linię przez Polskę. Połączy ona Pragę z granicą polsko-białoruską. Urząd Transportu Kolejowego wydał zgodę na przejazdy obowiązującą przez najbliższe pięć lat.

Leo Express dojedzie od Pragi do granicznej miejscowości Terespol.
Leo Express dojedzie od Pragi do granicznej miejscowości Terespol. (Shutterstock.com)
bDSrjgRh

Leo Express Global połączy następujące stacje: Zebrzydowice, Pszczyna, Tychy, Katowice Ligota, Katowice, Sosnowiec Główny, Dąbrowa Górnicza, Zawiercie, Włoszczowa Północ, Opoczno Południe, Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Mińsk Mazowiecki, Siedlce, Łuków oraz Terespol.

"Analiza przeprowadzona przez Prezesa UTK pozwoliła ustalić, że nowe połączenia pasażerskie Leo Express powinny stanowić uzupełnienie oferty przewozowej na obszarze województw: śląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego oraz lubelskiego. Nowa usługa Leo Express Global powinna przede wszystkim stanowić odpowiedź na dotychczas niezaspokojone potrzeby podróżnych, w szczególności w zakresie przejazdów na terytorium innego państwa" - napisano w komunikacie UTK, do którego dotarł PAP.

Umowa została zawarta na pięć lat. Uprawnia czeskiego przewoźnika do czterech przejazdów dziennie na wspomnianej trasie. W komunikacie podkreślono, że gdyby doszło do jakichś modernizacji lub remontów, Czesi nie mogą zakłócić kursowania pociągów "ważnych z punktu widzenia interesu społeczno-gospodarczego kraju".

bDSrjgRj
Zobacz także: Obejrzyj: Grygier-Siddons: Polskie firmy nie szukają możliwości za granicą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDSrjgRK
KOMENTARZE
(66)
ciach-pach
rok temu
A w PKP 70ciu dyrektorów z 70ma zastępcami nadal rozważa opcje i robi plany. Pięknie K Pięknie.
Nick_t
rok temu
PKP nie umie zareagować na popyt i dołączyć dodatkowy wagon a co dopiero połączenie otworzyć. To stara skostniała firma z uwagi na beznadziejnych menago, starych kolejowych pierników
Tom
rok temu
Brawo Czesi A PKP na złom
bDSrjgRL
tres
rok temu
Czesi o 50 lat przed Polską ,oni w papierkach i biurokrację się nie bawią tylko robią . Polska to tysiące urzędników nierobów hamulcowych i strata czasu i pieniędzy.
tato
rok temu
A nad morze nie mogą Czesi puścić pociągu ? jestem za
...
Następna strona