Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Lex TVN. Discovery ma zamiar "zaciekle walczyć" o TVN. Prezes chce interwencji USA i UE

115
Podziel się:

Discovery zapowiada "zaciekłą walkę" o TVN. Prezes Discovery Jean-Briac Perrette wezwał USA i UE do interwencji.

Lex TVN. Discovery ma zamiar "zaciekle walczyć" o TVN. Prezes chce interwencji USA i UE
Grupa Discovery zapowiada walkę o TVN (Adobe Stock, Mateusz Szymanski)
bEJiuGMR

Prezes Discovery Networks International Jean-Briac Perrette zapowiedział, że korporacja będzie "będzie zaciekle walczyć o utrzymanie kontroli nad TVN".

Perrette powiedział, że TVN jest obecnie wyceniany na około 3 mld dolarów i że firma ma wobec swoich akcjonariuszy obowiązek powierniczy obrony swoich interesów.

bEJiuGMT

- Nie mamy zamiaru sprzedawać ani odchodzić – powiedział AP prezes Discovery. Perrette wezwał Stany Zjednoczone, Unię Europejską i kraje europejskie do interwencji. Prezes Discovery powiedział też, że niezależność mediów i przetrwanie demokracji znajdują się w "punkcie krytycznym" w strategicznym regionie Europy Środkowej.

Zobacz także: Kołodziejczak z AgroUnii wściekły. "Supermarkety są silniejsze od rządu"

Prezes Discovery powiedział też, że istnieją plany awaryjne. Perrette nie chce na razie zdradzać jakie to alternatywne pomysły.

bEJiuGMZ

- Widzimy wielkie wsparcie ze strony rządu USA i ogromne wsparcie ze strony UE – powiedział AP Perrette. Prezes korporacji, do której należy TVN, obawia się, że "rząd jest bardzo zdeterminowany ideologicznie".

Spółka Discovery poinformowała w komunikacie o tym, że zamierza podjąć kroki prawne w związku z tzw. "lex TVN". "Szkodliwe i dyskryminujące działania obecnego polskiego rządu nie pozostawiają nam jednak innego wyboru jak tylko wnieść oskarżenie"

Zdaniem korporacji Polska w "lex TVN" narusza szereg zobowiązań traktatu podpisanego przez USA i Polskę 21 marca 1990.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJiuGNu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(115)
smakosz
2 miesiące temu
Zfrustrowany starzec z Nowogrodzkiej obraził się za krytykę ze strony stacji TVN-u. Teraz się mści bo niby ma władzę. Tylko ta władza za chwilę może mu się wymknąć i zaczną go za błędy i przekręty rozliczać.
kulfon721
2 miesiące temu
Mówienie prawdy w TVN nie jest wspieraniem opozycji tylko przyzwoitością i obowiązkiem rzetelnego dziennikarstwa i wolnych mediów. Amen !!!!!!!!
kulfon721
2 miesiące temu
Oglądam kawa na ławę dlaczego nikt nie zapyta Cygańskiego o załatwione koryto dla jego córki ?
bEJiuGNv
kulfon721
2 miesiące temu
Oglądam teraz kawę na ławę dlaczego nikt nie powie prawdy w oczy Dziamborowi że Konfederacja wstrzymując się od głosu wsparła PiS zresztą jak zawsze , cwany Mikke nigdy nie zagłosuje ze swą zgrają przeciwko PiSowi .Amen !!!!!!!
Sfinks
2 miesiące temu
A ja wzywam UE i USA do nałożenia kary na Facebooka YouTube za cenzurowanie poglądów i przekonań oraz wykrzystywanie swojej pozycji monopolistycznej na rynku.
...
Następna strona