Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Szef KRRiT o lex TVN: nie ma realnego zagrożenia

40
Podziel się:

- Nie ma realnego zagrożenia dla programu TVN24 - powiedział w piątek szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Z kolei poseł klubu PiS Marcin Ociepa stwierdził, że zmierzamy w stronę umowy dwustronnej z Amerykanami - podaje PAP.

Szef KRRiT o lex TVN: nie ma realnego zagrożenia
Lex TVN. Nie ma realnego zagrożenia dla programu TVN24, ocenia szef KRRiT. (Adobe Stock, Mateusz Szymanski)
bEJwWoBN

- Uważam, że takiego realnego zagrożenia dla programu TVN24 nie ma. Cały czas będziemy próbować wypracować jakiś konsensus na gruncie obowiązujących przepisów - powiedział w piątek szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski na antenie Polskiego Radia 24.

Podkreślił, że na pewno w interesie państwa jest uszczelnienie i doprecyzowane ustawy o radiofonii i telewizji. Dodał, że jeżeli mamy dopuszczać inne podmioty, spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego, to powinniśmy to robić tylko na zasadach wzajemnych umów.

- Pilnie obserwujemy, co będzie działo się z tą ustawą. Na początku września zdaje się ma być w Senacie. To będzie bardzo istotny moment, któremu będziemy się przyglądać, ale wcześniej oczywiście cały czas będziemy próbować wypracować jakiś konsensus na gruncie obowiązujących przepisów - powiedział Kołodziejski.

bEJwWoBP
Zobacz także: Wysyp ofert pracy. Pensje będą rosły? Ekspert odpowiada

Przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji ma na celu uszczelnienie i uściślenie obowiązujących od 2004 roku przepisów, które mówią o tym, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 proc.

W środę Sejm przyjął nowelizację ustawy nazwaną "lex TVN". Zdaniem wielu dziennikarzy, ekspertów i polityków opozycji jest ona bezpośrednio wymierzona w Grupę TVN, którego właścicielem jest amerykański koncern Discovery. W czwartek spółka Discovery poinformowała, że zamierza podjąć kroki prawne wobec Polski.

bEJwWoBV

Z kolei poseł klubu PiS i wiceszef MON Marcin Ociepa zapewniał w piątek na antenie Polsat News, że kapitał amerykański powinien być mile widziany w Polsce.

- Najważniejszym postulatem, który podnoszę i którego jestem zwolennikiem, jest umowa dwustronna z USA – powiedział Ociepa.

Na uwagę, że w Sejmie nie przegłosowano poprawki mówiącej o takiej umowie, Ociepa odparł, że nie ma potrzeby wprowadzenia takiej zmiany. Jego zdaniem, można podpisać taką umowę dwustronną, która dopuści Amerykanów na zasadzie pewnego wyjątku do rynku medialnego w Polsce.

- Dzisiaj zmierzamy w stronę umowy dwustronnej z Amerykanami, dzięki czemu będą mogli tutaj normalnie funkcjonować. Myślę, że to uczciwe rozwiązanie - ocenił wiceszef MON.

bEJwWoBW

Pytany, czy rozmowy o umowie dwustronnej są prowadzone już dziś, Ociepa odparł, że nie jest uprawniony do podawania takich informacji. Potwierdził jednak, że słyszał o takiej umowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJwWoCq
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(40)
logik
2 miesiące temu
Jak ma być wypracowywany konsensus to znaczy, że jest zagrożenie.
para i noja
2 miesiące temu
Słuchać sie nie da bredni pana przewodniczącego ! KRRiTV ma wniosek o przedłużenie koncesji od przeszło roku . Gdyby zajęła sie nim w odpowiednim , przewidzianym przepisami czasie - nie byłoby żadnej sprawy , bo Suski nie wymodził jeszcze wtedy projektu tej skandalicznej ustawy . A to stało sie na zamówienie Kaczyńskiego , bo zbliżał się wrzesień i czas na przedłużenie koncesji . Zresztą, caryca Katarzyna , z wrodzonym sobie wdziękiem, stwierdziła przed kamerami i mikrofonami , że chodzi o wpływ pisdzielców na treści nadawane przez stację, tę jedną stację ! Telewidzowie mogli to zobaczyć i usłyszeć na własne uszy ...oczywiście z wyjątkiem widzów TVPInfo . Pan Kołodziejski , jak wszyscy funkcyjni prawicowcy , traktuje wszystkich telewidzów jak band bezmyślnych kretynów , co jest cechaą zasadniczą wyłącznie wyborców PISu i SP
Kot Jarosław
2 miesiące temu
najpierw sie skłócić, a potem rakiem wycofywać i rżnąć głupa ! cały pis popatrzcie na jakość ustaw , które wprowadzają i ilość noweli ( poprawek ) żenada oni zaczęli już być śmieszni w tej swojej walce ze wszystkimi. sposoby jak z piaskownicy.
bEJwWoCr
miś
2 miesiące temu
TVN kupią Niemcy, lub Francja -to się Jaro ucieszy, bo będzie mógł użyć najlepszej broni -Kurskiego. Teraz jakoś głupio oskarżać Amerykanów.
Ewa
2 miesiące temu
To po jaką k nędzę było ten konflikt rozpoczynać? Nie ma w Polsce innych problemów do rozwiązania?
...
Następna strona