Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

- Tam, gdzie chodzi o prawdziwe interesy amerykańskie, mamy twarde reakcje. Amerykanie są gotowi sprzedać nam samoloty, jeśli zapłacimy, są też gotowi wysłać do nas żołnierzy, jeśli zapłacimy za bazę. Amerykanie bronią swoich interesów i nie pozwolą na polonizację mediów tam, gdzie są pieniądze i firmy amerykańskie - mówił w specjalnym wydaniu programu Newsroom Aleksander Kwaśniewski, były prezydent. - To jest taki partner, który potrafi być miły, ale na końcu patrzy na własne kieszenie. Dla nas Ameryka jest i była partnerem strategicznym, a my dla nich jesteśmy partnerem ważnym, ale bez przesady - dodał. I przypomniał, że wejście Polski do programu bezwizowego było okrzyknięte wielkim sukcesem, podczas gdy uzyskaliśmy do tego prawo jako jeden z ostatnich krajów Europy Środkowej, po choćby Czechach czy Słowakach.

KOMENTARZE
(13)
Bartek
3 lata temu
To tak jak ty panie Kwaśniewski. Grunt to własna kieszeń.
pol
3 lata temu
Amerykę odkrył? To jest normalne na całym świecie!!! No czasami w Polsce nie!!! Na przykład: zamiast od 30 lat związać ściśle gospodarczo Białoruś z Polską żeby mieć dzisiaj cos do powiedzenia to się unosili nasi politycy honorem i z Łukaszka nie będą robić interesów. Gdyby miał od nas gaz , ropę, port w Gdańsku itp. to Rosja by nie rządziła na Białorusi.
Kazimierz Wie...
3 lata temu
Ten co Kulczykowi wystawiał najlepsze polskie zakłady mówi o interesach
Historyk
3 lata temu
Olek siedź cicho, bo Amerykanie powiedzą ile było w walizkach za Klewki
antyKwach
3 lata temu
Niestety, panie Kwachu. Sprzedales sie klerowi, podobnie jak i Miller. Twoja decyzja o podpisaniu haniebnego, poddanczego konkordatu sprowadzila Polske do roli kondominium i wasala tych czarnych diablow. Przez ciebie, miedzy innymi, mamy w Polsce dzis to, co mamy. Mam nadzieje, ze jeszcze za to odpowiesz. W pierdlu.