Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
JSA
|

Lockdown zwiastuje kłopoty. Czy to już kryzys gospodarczy?

2
Podziel się:

Potencjalny, kolejny już lockdown przywodzi na myśl poważny kryzys gospodarczy. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy ostatnie obostrzenia mają prawo doprowadzić do głębokiej zapaści rodzimych biznesów.

Lockdown zwiastuje kłopoty. Czy to już kryzys gospodarczy?
Lockdown. Czy powinniśmy się spodziewać kryzysu gospodarczego? (PAP, Marcin Obara)

Lockdown. Kryzys gospodarczy czy chwilowa zapaść?

Kryzys gospodarczy spowodowany pandemią koronawirusa może potrwać znacznie dłużej niż kryzys zdrowotny, a jego skutki mogą wybiegać poza 2060 rok - przewiduje Jacek Ramotowski z Interii.

Kiedy koniec kryzysu w Polsce? "Powinniśmy być dobrej myśli"

Lockdown i kryzys gospodarczy nie wszystkim jednak spędzają sen z powiek. Jak bowiem podkreśla prof. Adam Glapiński, prezes NBP, "najgorsze już za nami". W rozmowie z katolickim kwartalnikiem Glapiński podkreślił także, że banki w przyszłości docenią obniżki stóp procentowych przez RPP.

Kryzys na świecie świecie zdążył już wdać się we znaki największym gospodarkom. Biuro Budżetowe Kongresu wyliczyło właśnie, że zadłużenie rządu USA prawie podwoi się w ciągu najbliższych 30 lat i osiągnie 195 proc. PKB w 2050 roku.

Lockdown. Czy to już kryzys gospodarczy?

Kryzys gospodarczy z lat 2007-2009 spowodował splot zdarzeń odczuwalny do dziś. Światowa gospodarka staje przed obliczem wyzwania, o którym nie śnili ekonomiści w najbardziej ponurych scenariuszach. Wielu z nich podkreśla, że to trwałe zmiany, a nie obecna recesja stanowią główne wyzwanie dla światowych rynków.

Sam lockdown i szerzej - pandemia koronawirusa stanowią według większości komentatorów największy kryzys gospodarczy od 1989 roku. Przypomnijmy, że tylko w 2020 roku deficyt budżetu państwa wyniesie 110 mld zł, a w przyszłym ok. 82 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Ttt
2 lata temu
Ciesz się chłopie ze PIS doszedl do władzy bo teraz Niemcom nosy byś podcierał za darmo i pracowal na przybyszów z Afryki i im podobnym ,stałbyś współczesnym niewolnikiem ale Ty dobrze o tym wiesz wiec lepiej siedz po cichu i się modl aby znów niemcy po przez osobę Tuska nie rządzili naszym krajem na naszą powolna zgubę
Tomek
2 lata temu
Kryzys gospodarczy rozpoczął się w chwili gdy PiS doszedł do władzy.