Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Lockdown. Organizatorzy targów w kropce. Nie wiedzą, jakie będą obostrzenia

1
Podziel się:

Koronawirus. Aktualne obostrzenia dla imprez targowych są ważne do 31 sierpnia. Nie wiadomo co będzie dalej, rząd wciąż nie podał nowych wytycznych. A część imprez odbywa się na przełomie sierpnia i września.

Lockdown. Organizatorzy targów w kropce. Nie wiedzą, jakie będą obostrzenia
Koronawirus. Organizatorzy targów w kropce. Nie wiedzą, jakie będą obostrzenia (East News)
bEIVFNYl

Obowiązujące przepisy odnośnie imprez targowych obowiązują od 26 sierpnia. W imprezie targowej może wziąć udział jedna osoba na 10 metrów kw. powierzchni.

Rozporządzenie regulujące obostrzenia jest ważne do 31 sierpnia, czyli przez zaledwie cztery najbliższe dni. Co dalej? Nie wiadomo.

- Stoimy w martwym punkcie. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich 31 sierpnia rozpocznie się prestiżowe wydarzenie pod szyldem ITM Industry Europe, które potrwa do 3 września bieżącego roku - mówi Tomasz Kobierski, prezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

bEIVFNYn

- Trudno będzie wytłumaczyć międzynarodowym gościom nagłą zmianę obostrzeń sanitarnych, limitów czy zakazów z dnia na dzień, bez wcześniejszego przygotowania i poinformowania. Taka sytuacja stawia nas wszystkich w położeniu obciążającym nie tylko nasz wizerunek, ale i państwa rozumianego jako instytucja - komentuje Tomasz Kobierski.

Zobacz także: Wyższe podatki dla duchownych? Episkopat ostro krytykuje Polski Ład. „Ludzie tego nie wybaczą”

Branża zaapelowała do szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego o jak najszybszą reakcję i ustalenie zasad organizowania imprez targowych.

bEIVFNYt

"Branża targowa to jedna z najbardziej dotkniętych pandemią gałęzi gospodarki, pomimo nawet teoretycznego jej 'odmrożenia' od początku lata tego roku. Przypadło ono jednak bowiem na miesiące wakacyjne, a to tradycyjnie już dla targów martwy sezon. Zwykle ruszają one od września. Na kilka dni przed jego początkiem brak precyzyjnych informacji, czy w ogóle będzie można je organizować, a jeśli tak, to na jakich warunkach" - czytamy w treści apelu.

Zdaniem przedsiębiorców z branży, przepisy powinny precyzować np., ile osób mogłoby jednorazowo uczestniczyć w danej imprezie targowej, czy miałyby one deklarować, czy są zaszczepione, a także - jaka maksymalnie przestrzeń miałaby przysługiwać danym wystawcom, aby zachować niezbędne wymogi bezpieczeństwa epidemicznego.

"Takich właśnie informacji wciąż brakuje, co dezorientuje, a nawet niepokoi, przygotowujących się do urządzania przestrzeni wystawienniczych przedsiębiorców" - czytamy w treści apelu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIVFNYO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Migosz
2 miesiące temu
Spoko. Na Targach 1 osoba na 10 mkw. Na Pielgrzymkach do Częstochowy 10 osób na 1 mkw. Cyfry te same wszystko się zgadza... I nie piszcie że się nie zgadza - wystarczy obejrzeć jakiekolwiek zdjęcia z ostatnich 24h