Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Lockdown przedłużony. "Należy niezwłocznie otworzyć branżę Beauty"

91
Podziel się:

Lockdown najbezpieczniejszej branży usługowej jest absurdem - twierdził Michał Łenczyński, założyciel Beauty Razem. Apeluje o jej otwarcie i odszkodowania.

Lockdown przedłużony. "Należy niezwłocznie otworzyć branżę Beauty"
Branża beauty domaga się odmrożenie (Adobe Stock)

- Należy jak najszybciej uruchomić wypłatę wynegocjowanych z branżą Beauty rekompensat oraz niezwłocznie ją otworzyć - przekazał Michał Łenczyński, założyciel Beauty Razem, grupy wsparcia 50 tys. przedsiębiorców i specjalistów beauty, odnosząc się do decyzji rządu o przedłużeniu obostrzeń do 18 kwietnia.

- Lockdown najbezpieczniejszej branży usługowej jest absurdem. Rząd zamiast przyznać się do błędu, brnie w ten absurd jeszcze głębiej - powiedział Łenczyński.

Zobacz także: Salony fryzjerskie i kosmetyczne zamknięte do 9 kwietnia. "Chodzi o zmniejszenie motywacji do przemieszczania się"

Przypomniał, że 25 marca tego roku bezpośrednio po ogłoszeniu lockdownu salonów fryzjersko-kosmetycznych, Łenczyński wraz z przedstawicielami Beauty Razem przedstawił Ministerstwu Rozwoju, Pracy i Technologii postulaty branży.

Wskazał on, że 1 kwietnia tego roku premier Mateusz Morawiecki poinformował, że zamknięte sektory uzyskają tożsame rozwiązania wsparcia. Mechanizmy te nadal jednak nie zostały uruchomione.

Rząd zamknął salony fryzjerskie i kosmetyczne od soboty 27 marca. Jak przekonywał rząd ma to spowodować, że ludzie będą mniej się przemieszczać i wzajemnie zarażać.

Jednak już w momencie ogłoszenia pogłębionego lockdownu wiadomo było, że nie wszyscy przedsiębiorcy dostosują się do decyzji rządu.

Oferty wizyt w domach niektórych kosmetyczek, manicurzystek, fryzjerek zapewne pojawiły się już następnego dnia, o czym pisaliśmy w money.pl. Dane "Beauty Razem" mówią, że ponad 90 proc. zakładów fryzjerskich funkcjonuje pomimo zakazu lub zeszło do podziemia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(91)
Celina
rok temu
W zakładach kosmetycznych i fryzjerskich były najbardziej przestrzegane przepisy i zasady bezpieczeństwa. Ca wy je zamkneliście. 29 marca mają być otwarte one bo mu kobiety musimy o siebie dać o włosy paznokcie itp.
Ania
rok temu
Otwórzcie wreszcie te salony kosmetyczne i fryzierskie bo mnie cholera jasna bierze . Ja człowiek może chodzić nieuczesany w brzydkich paznokciach itp. Siebie pozamykajcie A nie salony .
107-100000000...
rok temu
Proszę nie pisać że branża fryzjersko-kosmetyczna jest najbardziej bezpieczna dotyczy to pana prezesa który tak pięknie pisze gada pan bzdury i wypisuje pan bzdury ja pracuję ponad 20 w tym zawodzie lat i wiem jak jest najlepiej klient który wchodzi do zakładu fryzjerskiego i przebywa ze mną sam na sam oddychając w małym pomieszczeniu zimą gdzie nie można go wywietrzyć pół godziny a przy dłuższych zabiegach typu farbowanie lub trwała andulacja klient jest 2 do 3 godzin oddychamy tym samym powietrzem klienci ukrywają że są zdrowi ja miałam robione dwa razy test wyszedł mi ujemny zrobiłam przeciwciała i okazało się że miałam koronawirusa testy się nie sprawdzają NFZ powinno pokrywać koszty i wszystkich kierować na przeciwciała. Branża fryzjersko-kosmetyczna jest najbardziej niebezpiecznym zawodem W epidemii.
Ogarnij się
rok temu
Kosmetyczka i fryzjer priorytet w obecnym czasie,3 tygodnie usługi zamknięte i afera dramat,płacz,lament bo odrost pół cm,zabiegi na twarz przeprowadzane bez maseczki na twarzy klientki to rzeczywiście poczucie bezpieczeństwa dla kosmetyczki.
1111
rok temu
a to wszystko dzieje sie za aprobatą covidiotów. to im dziękujmy
...
Następna strona