Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Janoś
|

Łódzka Strefa Ekonomiczna na drugim miejscu w Europie. Dla MŚP jest najlepszą na kontynencie

2
Podziel się:

W najnowszym rankingu stref ekonomicznych, sporządzanym przez grupa Financial Times, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna (ŁSSE) znalazła się na drugim miejscu w Europie. Okazała się też bezkonkurencyjną dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Łódzka SSE w 2018 roku przyciągnęła 30 inwestorów, którzy zadeklarowali ponad 1,5 miliarda zł.
Łódzka SSE w 2018 roku przyciągnęła 30 inwestorów, którzy zadeklarowali ponad 1,5 miliarda zł. (Fotolia, fotolia)

W ranking fDi Free Zones of the Year 2019 porównano działalność specjalnych stref ekonomicznych z całego świata. W jury zasiadają przedstawiciele agencji rządowych i eksperci biznesowi z całego świata.

W ocenie rzecznika ŁSSE Mateusza Słonecki sukces jest tym większy, że tegoroczna konkurencja była bardzo duża, bo wnioski do oceny przesłało prawie 100 stref. Łódzka została doceniona za wyniki inwestycyjne i zbudowanie szerokiej oferty produktów dodatkowych dla inwestorów.

Zobacz także: Obejrzyj: Zagraniczne wakacje. Karta czy gotówka?

Rzeczywiście ŁSSE ma się czym pochwalić. Tylko w zeszłym roku udało się tam przyciągnąć 30 nowych inwestorów z sumą 1,5 mld zł nakładów i deklaracją stworzenia ponad 800 nowych miejsc pracy. To lepszy wynik niż w 2017 r. Wtedy inwestorów było 26 z sumą 1,3 mld zł.

Jury doceniło również ŁSSE za wsparcie startupów i firm z sektora MŚP. Nie bez znaczenia byto też wprowadzanie technologii 5G do fabryk strefowych inwestorów.

- Najbardziej cieszę się, że udało nam się uzyskać drugie miejsce wśród stref w Europie. Jeśli chodzi o tytuł najlepszej strefy dla MŚP, to otrzymaliśmy go po raz kolejny, więc jest to szczególnie zobowiązujące. To bardzo duża rywalizacja - mówił po ogłoszeniu tegorocznego rankingu fDi prezes ŁSSE Marek Michalik.

Jak dodał, o wysokiej pozycji kierowanej prze niego strefy zapewne zdecydowały też produkty oferowane przez ŁSSE, jak np. Hala Magazynowa Stokowska Park wybudowana z myślą o MŚP polskich i zagranicznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
inwestycje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Bywalec
4 lata temu
Miasto Lodz powlinna zostac stolicą Polski. Ile možno rozdmuchiwac Warszawę? Warszawa može byc stolcą polnocno wschodniego wojewodzstwa. Lodz ležy w samym centrum Polski- miasto stolica, a w okol 7 wojewodztw Warszawskie, Lublinskie ,Krakowskie,Wroclawskie, Poznanskie, Szczecinskie i Gdanskie.
Wesss
4 lata temu
W Lubaczowie jest strefa ekonomiczna która podleja pod Stalową Wole zgadnijcie gdzie są wszystkie firmy kierowane a gdzie rosną krzaki poprostu polityka