Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|

LOT otworzy nowe połączenia. Poleci m.in. do Bombaju w Indiach i Kairu w Egipcie

Podziel się:

Polskie Linie Lotnicze LOT z końcem maja uruchomią nowe bezpośrednie połączenia z Warszawy do Bombaju w Indiach, Kairu w Egipcie, Sarajewa w Bośni i Hercegowinie, Baku w Azerbejdżanie, a od czerwca do Prisztiny w Kosowie. Jak powiedział prezes Rafał Milczarski, z powodu agresji rosyjskiej na Ukrainę, LOT przestał latać do Rosji, Białorusi i na Ukrainę.

LOT otworzy nowe połączenia. Poleci m.in. do Bombaju w Indiach i Kairu w Egipcie
Polskie Linie Lotnicze LOT otwierają nowe kierunki po pandemii COVID-19 (GETTY, NurPhoto)
Utracone połączenia z Rosją, Białorusią i Ukrainą staramy się zastąpić innymi połączeniami, żeby nasze samoloty latały pełne. Dlatego w ciągu najbliższych kilku tygodni otwieramy kilka ważnych połączeń - stwierdził Rafał Milczarski z okazji 50. rocznicy otwarcia połączenia PLL LOT na trasie Warszawa-Chicago-Warszawa.

Prezes narodowego przewoźnika zapowiedział, że PLL LOT 31 maja zainauguruje bezpośrednie rejsy na trasie Warszawa - Bombaj. "Będzie to całoroczne połączenie, dwa razy w tygodniu w sezonie letnim" - dodał Milczarski. Bombaj, obok Delhi, będzie drugim miastem w Indii, do którego będą latać Boeingi 787 Dreamliner w barwach LOT-u.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Zobacz także: Zły nawyk pasażerów w samolocie
LOT poleci do Egiptu. Nowe połączenie do Kairu

"31 maja otwieramy Kair w Egipcie. Będzie to całoroczne połączenie realizowane pięć razy w tygodniu przez cały sezon letni" - przekazał szef narodowego przewoźnika. Rejsy do Egiptu będą obsługiwane przez wąskokadłubowe samoloty typu Embraer 190, które mogą zabrać na pokład 106 pasażerów.

30 maja otwieramy Sarajewo. Będzie to całoroczne połączenie wykonywane pięć razy w tygodniu. To jest nasze kolejne połączenie bałkańskie, ale pierwsze do Bośni i Hercegowiny - powiedział prezes LOT-u.

Rejsy na tej trasie mają być obsługiwane przez samolot typu embraer; lot ma trwać niecałe dwie godziny.

27 maja LOT otwiera połączenie do Baku. - Będzie ono całoroczne, wykonywane cztery razy w tygodniu" - powiedział Milczarski. Czas lotu na trasie Warszawa - stolica Azerbejdżanu ma potrwać ok. 4 godz. 10 min.

- 6 czerwca otwieramy Prisztinę. Będzie to połączenie sezonowe, realizowane do 29 września 2022 r., cztery razy w tygodniu - dodał Milczarski. Rejsy do stolicy Kosowa będą wykonywane samolotami typu Embraer 195, który na pokład może zabrać do 118 pasażerów.

Staramy się w umiejętny sposób uzupełniać naszą siatkę połączeń tak, aby była ona po pierwsze ciekawa dla naszych pasażerów i odpowiadała na ich zapotrzebowania, ale także, żeby mogła w dobry sposób funkcjonować - tłumaczył Milczarski.

Akcjonariuszami PLL LOT są Skarb Państwa (69,3 proc. udziałów) oraz Polska Grupa Lotnicza (30,7 proc. udziałów).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP