Notowania

Lufthansa uderza w PLL LOT. Kończy współpracę z Condor Airlines

Lufthansa nie przedłuży wygasającej umowy o współpracy z Condor Airlines. Przewoźnik planował przejąć największą niemiecką linię wakacyjną, ale przegrał wyścig z PLL LOT. Teraz Lufthansa planuje wystartować z własną linią turystyczną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Współpraca Lufthansy z Condor Airlines zakończy się na wiosnę 2021 roku.

Współpraca Lufthansy Condor Airlines zakończy się na wiosnę 2021 roku - informuje next.gazeta.pl, powołując się m.in. na portal branżowy pasazer.com.

Według jego informacji kontrakt nie zostanie zerwany. Lufthansa poczeka, aż wygaśnie, co ma nastąpić właśnie na wiosnę przyszłego roku.

Współpraca Lufthansy i linii Condor opierała się na tym, że pierwszy przewoźnik dostarczał turystów na lotniska we Frankfurcie nam Menem, Monachium i Düsseldorfie.

Zobacz też: Steinhoff entuzjastycznie o zakupie Condor Airlines. "LOT wychodzi na szersze wody"

Stamtąd natomiast przejmował ich przewoźnik turystyczny i dzięki niemu klienci podróżowali na dalekich trasach. Według szacunków portalu aerotelegraph.com, nawet 30 proc. klientów Condor Airlines dostarcza Lufthansa.

Condor Airlines należał wcześniej do Thomasa Cooka
LOT przejmuje Condor Airlines. Teraz czeka kilka wyzwań

Niemiecki gigant, po fiasku prób przejęcia linii Condor, planuje wystartować z własną linią turystyczną. Na starcie wspomóc nowy koncept Lufthansy ma gęsta sieć połączeń pomiędzy poszczególnymi lotniskami w Niemczech.

Właściciel PLL LOT kupuje niemieckie linie lotnicze Condor Airlines
Condor Airlines w polskich rękach. Wielka transakcja Polskiej Grupy Lotniczej

O przejęciu Condor Airlines przez Polską Grupę Lotniczą informowaliśmy w styczniu. Linie należały wcześniej do biura podróży Thomas Cook, które upadło we wrześniu 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: współpraca, pll lot, lot, lufthansa, condor, condor airlines, przewoźnik, turystyka, linie lotnicze, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-02-2020

HansLOT i Condor poradza sobie bez tej podstarzalej i ciagle strajkujacej lufthansy.... Brawo LOT

29-02-2020

PstrykTusk i reszta wazniakow z PO pewnie byli na dywaniku w Bundestagu. LOT miał być niemiecki za złotówkę a tu jeszcze Condor w polskich rękach.

29-02-2020

Zeus z CBAJeszcze wyjdzie nam to bokiem ,Polska nie potrafi zarządzać ,ludzie są powoływani z klucza partyjnego,mierni ale wierni ,taka zasada wprowadzona po … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (228)