Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Luka VAT. Balcerowicz gani Morawieckiego. "Sprawa skandaliczna"

Według danych CASE luka VAT w Polsce spadła do 8,2 proc. - Są one bardzo rzetelne i spójne z tym, co wykazuje Ministerstwo Finansów, jeśli chodzi o trwały przyrost przychodów z VAT-u w wyniku rozmaitych czynników - mówił w programie "Money. To się liczy" prof. Leszek Balcerowicz, były wicepremier, przewodniczący rady FOR. Balcerowicz odniósł się do analizy dra Sławomira Dudka, ekonomisty FOR. Dudek podkreśla, że twierdzenia rządzących, jakoby dzięki uszczelnieniu luki VAT możliwe było coroczne finansowanie 500+ i 13. oraz 14. emerytury, są kłamstwem. - To kompletnie niewybaczalne, jeżeli chodzi o premiera kraju. To, że taki człowiek jest premierem, świadczy o degeneracji moralnej i fachowej rządzącego ugrupowania. To jest sprawa skandaliczna, nie jakaś błaha - ocenił. Dodał też, że nie można mylić przyrostu VAT-u z efektami uszczelniania.

KOMENTARZE
(27)
Daniel
3 lata temu
Morawiecki to najlepszy premier jakiego Polska miała i ma ogromne wykształcenie, a Balcerowicz kłamca, złodziej, czemu on się wypowiada.
Henry
3 lata temu
Tak trudno poczytać? Na durnej Wikipedii są informacje na temat wykształcenia premiera Morawieckiego, ma wykształcenie z zakresu ekonomii, żeby każdy skończył tyle szkół co on to by było dobrze.
Marco
3 lata temu
Balcerowicz ojciec chrzestny wszystkich tutejszych mafii
Ha Ha Ha.
3 lata temu
Że też ten typ jest tu tak fetowany. Najgorszy ekonomista obu stuleci jakiego matka Ziemia jeszcze (z)nosi. Nieudacznik , bufon, kłamczuch. Jednym słowem tragedia polskiej nauki
***** ***
3 lata temu
Morawiecki i jego PRYNCYPAŁ z Nowogrodzkiej to JEDEN OLBRZYMI SKANDAL!!!
...
Następna strona