Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Łukasz Szumowski o odmrażaniu gospodarki "Małymi kroczkami"

- Będziemy luzowali restrykcje dotyczące epidemii małymi kroczkami, w czwartek przedstawimy konkrety - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, na antenie TVN24.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Łukasz Szumowski, minister zdrowia, mówił o zmianie zasad kwarantanny i panach na odmrażanie gospodarki. (Fot: Radek Pietruszka)

"Premier będzie komunikował cały plan, jak będzie to postępowało. To musi być zrobione w sposób etapowy. Musimy pomiędzy poszczególnymi etapami mieć możliwość oceny sytuacji, jak szybko czy jak wolno te etapy będą następowały. Musimy oceniać z punktu widzenia ilości chorych, bo będą wzrastały liczby zachorowań. Konkrety jutro będziemy państwu przedstawiali" - zapowiedział minister zdrowia zdrowia.

Jednocześnie powiedział, że Polska jest na wczesnym etapie epidemii. Dlatego odmrażanie gospodarki ma się odbywać powoli.

"Będziemy te kroki rozkładali na drobne kroczki, takie, które również w pewnym reżimie sanitarnym musimy podejmować. Bo mamy też sytuację taką, że Polacy już bardzo długo będąc w izolacji nauczyli się, że to nie jest sytuacja jakaś niezrozumiała. Wiemy już, jak postępować i to wręcz wchodzi w nawyki. Mieliśmy czas trochę nauczyć się, jak żyć z epidemią, bo niestety będziemy z epidemią żyć co najmniej przez rok, półtora roku, może dłużej, dopóki nie będziemy mieli szczepionki" - zaznaczył minister.

Oglądaj też: Odmrażanie gospodarki. Belka: jestem zaniepokojony tym, co mówi rząd

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w środę, że od 19 kwietnia obostrzenia związane z epidemią koronawirusa zaczną być zdejmowane.

Wszystko wskazuje na to, że na czwartkowej szef rządu poinformuje o tym, że z początkiem tygodnia poluzowane zostaną ograniczenia wstępu do sklepów. Dziś na każda kasę przypadać może maksymalnie trzech klientów. Nowość – a właściwie powrót do obowiązującego do niedawna systemu – polegać ma na tym, że liczba klientów będzie uzależniona od metrażu lokalu.

Poza tym od poniedziałku otwarte mają zostać parki i lasy. Osoby spacerujące będą jednak musiały nosić maseczki i zachować odległość co najmniej dwóch metrów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-04-2020

Krzysztof z BiałegostokuDzięki naszym roztropnym włodarzom Polska szybko wróci na ścieżkę cudu gospodarczego!

15-04-2020

Leśny ludzikMaseczki w lesie?

15-04-2020

BorsukOj Macieju pitolicie,pitolicie...

Rozwiń komentarze (12)