Notowania

Przejdź na

Maciej Kawecki odchodzi z rządu, odpowiadał za dane osobowe

Maciej Kawecki odchodzi z Ministerstwa Cyfryzacji, dziś jego ostatni dzień w roli dyrektora departamentu zarządzania danymi. Będzie teraz kierował jedną ze stołecznych uczelni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Maciej Kawecki odchodzi z rządu (Fot: Marek Wisniewski/Puls Biznesu/FORUM)

Odpowiedzialny za RODO dr Maciej Kawecki odchodzi z Ministerstwa Cyfryzacji. W resorcie był dyrektorem departamentu zarządzania danymi.

- Kierowanie departamentem dla ministra Marka Zagórskiego było dla mnie zaszczytem. Dziękuję Marku za obdarzenie takim zaufaniem. Ministerstwo Cyfryzacji to miejsce wyjątkowe, kipiące pasją a decyzja dla mnie bardzo trudna. Czas na nowe wyzwania - napisał na swoim Twitterze Kawecki.

Dr Maciej Kawecki będzie od teraz dziekanem Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. - Wybór młodego dziekana wpisuje się w wizję uczelni partnera dla studentów - zapewnia.

W latach 2016-17 był doradcą ministra cyfryzacji (w gabinecie Anny Streżyńskiej), a od 2017 r. zastępcą dyrektora, a później dyrektorem departamentu zarządzania danymi w resorcie cyfryzacji. Kawecki jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2016 r. obronił pracę doktorską nt. unijnej reformy ochrony danych osobowych. Studiował też na Uniwersytecie w Sztokholmie oraz Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. Ukończył z wyróżnieniem Europejską Akademię Dyplomacji.

W latach 2015-16 pracował w Biurze Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. W 2017 r. powierzono mu koordynowania krajowej reformy ochrony danych osobowych w związku z wdrażaniem przepisów RODO.

Obejrzyj: Kto może skserować twój dowód. Ekspert wyjaśnia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rząd, ministerstwo cyfryzacji, Maciej Kawecki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-07-2019

ZenekCzy to ma związek z uchylaniem się od publikacji list poparcia do "KRS". Ciekawe

30-07-2019

the endPan Kawecki ma problemy z językiem polskim, wstyd. Informacja o "kierowaniu uczelnią" tylko ten wstyd pogłębia. A na przyszłość radzę … Czytaj całość

30-07-2019

GDUrząd państwowy kipiący pasją.. Już uwierzę, raczej kipiący arogancją, bitą i walką o stołki.

Rozwiń komentarze (12)