Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Konrad Bagiński
Konrad Bagiński
|
aktualizacja

Magda Gessler idzie na noże z rządem. Otworzy jedną ze swoich restauracji

27
Podziel się:

"Długo debatowaliśmy, ale postanowione... #OTWIERAMY! Nie możemy patrzeć, jak na naszych oczach umiera wszystko, co kochamy" - taka deklaracja pojawiła się na profilu jednej z restauracji należących do Magdy Gessler.

Magda Gessler idzie na noże z rządem. Otworzy jedną ze swoich restauracji
Magda Gessler otworzy swoją restaurację mimo zakazu (ONS.pl)

Mowa o restauracji o nazwie "Schronisko Smaków" w Bukowinie Tatrzańskiej. Komunikat pojawił się na facebookowym profilu tego lokalu. Warto podkreślić, że restauracja jest opisana jako "jedyny lokal w południowej Polsce, który jest własnością Magdy Gessler".

"Kolejne obostrzenia rujnują gospodarstwa zarówno mieszkańców Podhala, jak i całej Polski. Niedługo po prostu nie będzie czego ratować! Dołączamy do Veta i jako jedna z największych restauracji na Podhalu dajemy sygnał pozostałym do zrobienia tego samego" - czytamy na profilu restauracji (pisownia oryginalna).

Zobacz także: Góralskie Veto i słowa organizatora akcji o COVID-19. Poseł PiS: szkodliwa wypowiedź

W komunikacie mowa o vecie - chodzi o tzw. Góralskie Veto. To nieformalna inicjatywa podhalańskich przedsiębiorców. Wielu z nich, w tym właściciele kwater i gestorzy stacji narciarskich, zamierza otworzyć swoje działalności po 17 stycznia, bez względu na ewentualne dalsze obostrzenia. Inicjatywa zrzeszyła do tej pory kilkuset przedsiębiorców.

Organizatorzy akcji zapewniają, że przedsiębiorcy nie będą działać partyzancko, lecz przygotowują się do "obywatelskiego nieposłuszeństwa". Rozmawiają z prawnikami, szukają rozwiązań prawnych, dzięki którym w sporze będą mogli wykazać, że mają rację przyjmując klientów.

Pytany o konsekwencje takich działań Jarosław Gowin odpowiedział, że liczy na rozsądek przedsiębiorców.

- Nie chcę mówić o konsekwencjach prawnych, liczymy na to, że poczucie odpowiedzialności przedsiębiorców za całą Polskę i pomoc, która sukcesywnie trafia do firm spowodują, że unikniemy tego typu zamieszania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(27)
Mk12
rok temu
Tej to chyba nie grozi bankructwo ani głód.
Cesu
rok temu
Stek bzdur to nie Gessler otwiera _a franczyzobiorca a sama się odcina od jego decyzji,nie ròbcie z niej bohaterki.
Jola
rok temu
Nie biedna ...ale ma rację to jej życie i na życie.W ślad za nią niech idą wszyscy☺
Zatroskana
rok temu
Są równi i równiejsi?
Oburzona
rok temu
"Nie możemy patrzeć, jak na naszych oczach umiera wszystko, co kochamy" powiedział ktoś do kogoś o kimś na OIOMie. I niech się kobieta zastanowi.
...
Następna strona