Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mały ZUS Plus od lutego. Zgłosiło się już blisko 50 tys. przedsiębiorców

Z początkiem lutego zaczęła obowiązywać dodatkowa ulga dla przedsiębiorców. To rozszerzenie dotychczasowych zniżek w składkach na ubezpieczenia społeczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Z początkiem lutego zaczęła obowiązywać dodatkowa ulga dla przedsiębiorców.

Tak zwany Mały ZUS Plus to ulga dla małych przedsiębiorców, których składki będą liczone proporcjonalnie do dochodu. Jak szacuje rząd, w tym roku skorzystać ma z niego 320 tys. osób.

Jak poinformowało na Twitterze Ministerstwo Finansów, od początku lutego zgłosiło się już 49,4 tys. przedsiębiorców.

Jak informowaliśmy na money.pl, próg przychodowy, który dopuszcza do skorzystania z ulgi, został podniesiony. Dotychczas kwota ta odpowiadała 30-krotności minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w grudniu w roku ubiegłym (63 tys. zł). Teraz będzie to 120 tys. zł.

Mały ZUS i Mały ZUS plus: Rozwiązania, z których niewielu przedsiębiorców będzie mogło skorzystać

Mały ZUS Plus będzie przysługiwał przedsiębiorcom przez 3 lata. Więcej o szczegółach programu przeczytasz w publikacjach money.pl. Dokumenty trzeba złożyć najpóźniej do marca.

Mały ZUS+. "Krok w dobrym kierunku, ale w tej formie nie do przyjęcia"

Ulga jest oczywiście dobrowolna. Niższa składka to więcej pieniędzy na koncie w firmie, ale z drugiej strony, to również mniej pieniędzy odłożonych na emeryturę. Każdy przedsiębiorca musi sobie więc przekalkulować zalety i wady tego rozwiązania.

W sumie zainteresowanie programem wyraziło już ponad 211 tys. osób – poinformował PAP rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-02-2020

PolkaPowinno być że te tak zwane ulgi dotyczą niektórych i nielicznych przedsiębiorców. Większość miała najwyższą podwyżkę ZUS w historii. Podła zmiana … Czytaj całość

17-02-2020

shfgprecz z złodziejami z PISU!!!!

17-02-2020

jdKolejny pic na wodę. Z małego Zusu nie mogą korzystać freelancerzy, czyli ci, którym na takim rozwiązaniu najbardziej zależało.

Rozwiń komentarze (9)