Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Mały ZUS. Skorzysta ponad 300 tys. osób

8
Podziel się

Ponad 300 tys. przedsiębiorców będzie mogło skorzystać z małego ZUS-u - zapewnił na śląsku premier Mateusz Morawiecki. Dodał, co trzeba wykazać, by skorzystać z ulgi. Mówił też o estońskim CIT-cie.

Premier zapewnia, że ponad 300 tys. przedsiębiorców skorzysta z małego ZUS-u.
Premier zapewnia, że ponad 300 tys. przedsiębiorców skorzysta z małego ZUS-u. (East News)
bDAliazV

- Obok małego ZUS-u mamy dla przedsiębiorców nową propozycję, tzw. estoński CIT - zapowiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki przebywający z wizytą na Śląsku. Według kalkulacji, które przedstawił, z małego ZUS-u będzie mogło skorzystać ponad 300 tys. przedsiębiorców.

- Wszyscy przedsiębiorcy, którzy wykażą się obrotami nie wyższymi niż 10 tys. zł miesięcznie i dochodami nie wyższymi niż 6 tys. zł miesięcznie, będą mogli mieć ulgę w płatności na ZUS - podkreślił premier cytowany przez PAP. Odniósł się też do nowej rządowej propozycji. - To estoński CIT, taka forma opodatkowania zysków, która przesuwa jakikolwiek podatek, na czas wyciągania tych zysków z firmy - zapowiedział.

bDAliazX

Szef rządu dodał, że jeżeli przedsiębiorca inwestuje, to nie zapłaci tego podatku. - Chcemy, żeby w Polsce rósł ten mikro, mały i średni polski biznes, dlatego oferujemy estoński CIT dla wszystkich przedsiębiorców, którzy są w Polsce - podkreślił.

- Z racji oczywistych, ci zagraniczni to zwykle są duże korporacje międzynarodowe, które płacą realnie w końcu taki podatek, jaki powinni. Wystarczy sprawdzić w rachunkach na stronie internetowej ministerstwa finansów - podsumował premier.

Zobacz także: Obejrzyj: Mały ZUS. Trzeba będzie złożyć wniosek
bDAliaAd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAliaAy
KOMENTARZE
(8)
emeryt
rok temu
Opłacałem mały ZUS przez półtora roku !!! i co ???? przechodząc na emeryturę ZUS nie brał składek pod uwagę !!! czyli zapłaciłem haracz i nic z tego nie ma . To samo bedzie po obietnicach KŁAMCZUCHA PINOKIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
real
rok temu
przedsiębiorca w tym kraju to od kilkunastu tylko traci po nowym roku te biznesy będą padać jak muchy po azotoksie tylko co w zamian ?????? wielkie montownie ?????
Promil
rok temu
Mam wrazenie ,że jego nos jest coraz dłuższy
bDAliaAz
Emil
rok temu
Kolejna ściema na resorach. Propaganda i nic poza tym.
Śląsk
rok temu
Wrazie choroby i emerytura to zęby w ścianę,cieszcie się jak dzieci.