Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
TOSA
|

Mandat za brak higienicznych warunków w pojeździe. Szykują się nowe przepisy

5
Podziel się

Rząd planuje zmiany w kodeksie wykroczeń. Są one podyktowane pandemią koronawirusa.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało zmiany w taryfikatorze mandatów.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało zmiany w taryfikatorze mandatów. (Pixabay)
bErbQqIB

Jak informuje "Rzeczpospolita", Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało zmiany w taryfikatorze mandatów.

Ma ona dotyczyć firm świadczących usługi przewozu. Nagana lub kara do 1,5 tys. zł będzie przewidziana dla tych przewoźników, którzy nie utrzymują środka transportu we właściwym stanie sanitarnym.

Chodzi przede wszystkim o dezynfekcję miejsc, których często dotykają pasażerowie - tłumaczy gazeta. I podkreśla, że kara jest przewidziana nie dla prywatnych kierowców, a przewoźników: taksówkarzy, kierowców busów i innych środków transportu.

bErbQqID
Zobacz także: Obejrzyj też: Praca sezonowa, brakuje pracowników. Polacy zastąpią Ukraińców?

Projekt zmian w kodeksie jest na razie na etapie uzgodnień międzyresortowych.

Gazeta przypomina, że - niezależnie od kar - w taksówkach pasażer powinien zachować środki ostrożności, żeby zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem: zdezynfekować ręce przed i po podróży, unikać dotykania klamek, szyb i innych elementów wewnątrz samochodu, a nawet warto rozważyć założenie rękawiczek ochronnych na czas jazdy.

bErbQqIJ

W niektórych sieciach taksówkarskich kierowcy sami udostępniają żele do dezynfekcji w dłoniach. Taksówkarz powinien mieć na sobie maseczkę, jeśli nie jest oddzielony od pasażera na przykład pleksą.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErbQqJe
KOMENTARZE
(5)
Fuuuj
rok temu
Taksowkarzyki niech najpierw sie sami zdezynfekuja, bo co drugi smierdzi jak skunks !!!
Pasazer
rok temu
Może wreszcie skontrolują Pietruchę który jeździ i jest szefem Maxbusa..bo swe pojazdy do przewożenia pasażerów ma w opłakanym stanie..poza tym kierowcy wraz z szefem są bardzo aroganccy..jakby robili "Łaskę " za przewóz..a przecież pasażerowie płacąc nie dostają nigdy biletów a więc ...nikt szefa nie rozlicza?
ha ha
rok temu
najlepiej niech OP 1 zakładają
bErbQqJf
Gelo
rok temu
A czy taka zamontowana plecak w taksówce ma homologację? Co w razie wypadku i skutków zamontowania takiej przegrody niespełniającej warunków technicznych pojazdu? A co do higieny czy policjant będzie przeprowadzał test papierkiem lakmusowym czy klamka została odpowiednio zdezynfekowana?
Haha
rok temu
a kto zarządza firmami produkującymi te środki dezynfekujące ..