Notowania

"Marian Banaś to uczciwy człowiek". Andrzej Dera broni kolegi

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera wziął w obronę Mariana Banasia. Opozycja nawołuje do dymisji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Andrzej Dera skomentował doniesienia dotyczące Mariana Banasia.

Po fali krytyki na Mariana Banasia ze strony opozycji, szefa NIK w obronę wziął prezydencki minister. Andrzej Dera w programie "Kawa na ławę" podkreślał uczciwość kolegi z partii.

- Osobiście znam pana ministra Banasia i wiem, że to bardzo uczciwy i porządny człowiek. Nie znam go od wczoraj ani od przedwczoraj, tylko od wielu, wielu lat i to, co robił w Ministerstwie Finansów, jak walczył z mafią vatowską, w jaki sposób działał, to niewielu odważnych zrobiłoby to, co pan Marian Banaś - przekonywał Andrzej Dera.

Podkreślał, że jest za wcześnie, by stawiać szefowi NIK zarzuty. Najpierw trzeba wyjaśnić wszystkie kwestie, które nie są wcale oczywiste.

Dobroczynność a biznes. Wielokierunkowy transfer wartości

Sugerował, że każdy, kto wynajmuje komukolwiek nieruchomość, może mieć podobny problem (kontrowersje dotyczą tego, że w kamienicy należącej do Banasia najemcy urządzili hotel z pokojami na godziny). Nie ma przepisów, które nakazywałyby takiemu najemcy spowiadać się właścicielowi z tego, czy np. wydaje paragony i płaci podatki, czy nie.

Na to odpowiedział mu Michał Kamiński, który zwrócił uwagę, że o podejrzanej działalności najemcy kamienicy Banasia powinny poinformować służby specjalne.

Opozycja głośno mówi o dymisji Mariana Banasia. Domagał się tego m.in. Grzegorz Schetyna.

- Czy to jest normalne, że na szefa NIK awansuje człowiek oskarżany o związki z układami mafijnymi i nepotyzmem? Szefem kurnika zostaje lis - komentował sytuację przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Wskazywał, że jeśli nie będzie dymisji szefa NIK, to znaczy, iż Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński są częścią tego układu.

Więcej na temat afery pisaliśmy w tekście "Marian Banaś i kamienica w Krakowie. Nie ma śladu po hotelu na godziny".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: marian banaś, andrzej dera, kamienica, hotel na godziny, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-09-2019

ColinJeżeli ktoś usiłuje bronić tego kolesia to pokazuje, że jest tyle samo warto.

22-09-2019

CynkaNic dodać nic ująć, kryształowo czyści jak cały PiS. Żenada

22-09-2019

hohelkaJeżeli w ciągu jednej nocy tak posprzątali kamienicę w Krakowie, to znaczy było coś na rzeczy, bo na złodzieju czapka gore.

Rozwiń komentarze (21)