Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Marihuana warta miliardy. I to zgodnie z prawem

28
Podziel się

Rynek legalnej marihuany rośnie jak na drożdżach, w USA już niedługo będzie wart dziesiątki miliardów dolarów, i to mimo że w wielu stanach konopie indyjskie wciąż są zakazane.

Rynek legalnej marihuany ma wzrosnąć pięciokrotnie w ciągu najbliższych lat i być wart dziesiątki miliardów dolarów
Rynek legalnej marihuany ma wzrosnąć pięciokrotnie w ciągu najbliższych lat i być wart dziesiątki miliardów dolarów (PAP, PAP/CTK/Libor Sojka)
bDUBzSSZ

Rynek legalnej marihuany puchnie. Jak szacują eksperci w raporcie firmy Nielsen, na który to powołują się "Wiadomości Handlowe", zgodna z prawem sprzedaż konopi indyjskich, zarówno "w celach rekreacyjnych", jak i leczniczego kanabidiolu CBD, w ciągu kilku lat wzrośnie ponad 5-krotnie.

Analitycy Nielsena podają, że łączna sprzedaż wszystkich legalnych produktów z konopi w USA osiągnęła w 2018 r. wartość 8 mld dolarów. Przy czym legalizacja nastąpiła w 11 stanach oraz w stolicy USA, czyli mieście Waszyngton (formalnie - Dystrykcie Kolumbii). Dużo? To jeszcze nic. W 2020 r. marihuana zostanie zalegalizowana w stanach: Michigan i Illinois, a należy spodziewać, że wkrótce i w kolejnych. Dlatego eksperci pokusili się o tak dobre prognozy - ich zdaniem - w 2025 r. rynek ten będzie wart w samych tylko Stanach Zjednoczonych ok. 41 mld dolarów.

bDUBzSTb

Pod mianem "konopie indyjskie" kryje się bardzo wiele - to cała gama produktów, które można podzielić na dwie kategorie: pochodzące z marihuany oraz produkowane na bazie konopi włóknistych. Te drugie praktycznie nie zawierają substancji psychoaktywnych. Z kolei produkty z konopi można podzielić na kolejne trzy kategorie: zawierające składnik psychoaktywny - THC; zawierające kanabidiol CBD - wykazujący liczne właściwości lecznicze, ale nie powodujący stanu "upalenia" oraz pozostałe, np. olej, nasiona czy włókna.

Jak przypominają "Wiadomości Handlowe", przepisy dotyczące sprzedaży i używania produktów z konopi są różne w poszczególnych stanach, a nawet miastach, dlatego firmy zainteresowane wejściem na ten rynek muszą zachować ostrożność.

Zobacz także: Obejrzyj: Mike Tyson o marihuanie. "Pomaga lepiej wykorzystywać potencjał"
bDUBzSTh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUBzSTC
KOMENTARZE
(28)
Kasia
2 lata temu
A kiedy u nas? Marihuana zdrowsza o wielu chemikaliów ktorymi nas trują.
merck
2 lata temu
U nas lepsza flaszka na głowę - świeżo po obiadku, żeby rosołek osłonił przewód pokarmowy. Potem można tankować już do wieczora albo przynajmniej do momentu, gdy przypomni się, że zupa była jednak za słona. Po co szukać ryzykownej zaczepki na ulicy, skoro można znaleźć przeciwnika we własnym domu. Potem do spowiedzi i wszystko będzie odpuszczone, niebo czeka. Marihuana natomiast to dzieło Szatana, owoc nieczystej Ziemi. Przynajmniej tak twierdzi proboszcz i minister - obaj na rauszu po mszalnym winie.
df
2 lata temu
a w pislandii niet
bDUBzSTD
Djr
2 lata temu
W Polsce tylko wóda! Chlać i rozbijać się na drogach! Bo kto to widział, żeby zajarać, odprężyć się i zeżreć pół lodówki.
myślący
2 lata temu
W głupiej Polsce głupa władza woli dać zarobić mafii.
...
Następna strona