Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Marihuana warta miliardy. I to zgodnie z prawem

Rynek legalnej marihuany rośnie jak na drożdżach, w USA już niedługo będzie wart dziesiątki miliardów dolarów, i to mimo że w wielu stanach konopie indyjskie wciąż są zakazane.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Rynek legalnej marihuany ma wzrosnąć pięciokrotnie w ciągu najbliższych lat i być wart dziesiątki miliardów dolarów (Fot: PAP/CTK/Libor Sojka)

Rynek legalnej marihuany puchnie. Jak szacują eksperci w raporcie firmy Nielsen, na który to powołują się "Wiadomości Handlowe", zgodna z prawem sprzedaż konopi indyjskich, zarówno "w celach rekreacyjnych", jak i leczniczego kanabidiolu CBD, w ciągu kilku lat wzrośnie ponad 5-krotnie.

Analitycy Nielsena podają, że łączna sprzedaż wszystkich legalnych produktów z konopi w USA osiągnęła w 2018 r. wartość 8 mld dolarów. Przy czym legalizacja nastąpiła w 11 stanach oraz w stolicy USA, czyli mieście Waszyngton (formalnie - Dystrykcie Kolumbii). Dużo? To jeszcze nic. W 2020 r. marihuana zostanie zalegalizowana w stanach: Michigan i Illinois, a należy spodziewać, że wkrótce i w kolejnych. Dlatego eksperci pokusili się o tak dobre prognozy - ich zdaniem - w 2025 r. rynek ten będzie wart w samych tylko Stanach Zjednoczonych ok. 41 mld dolarów.

Pod mianem "konopie indyjskie" kryje się bardzo wiele - to cała gama produktów, które można podzielić na dwie kategorie: pochodzące z marihuany oraz produkowane na bazie konopi włóknistych. Te drugie praktycznie nie zawierają substancji psychoaktywnych. Z kolei produkty z konopi można podzielić na kolejne trzy kategorie: zawierające składnik psychoaktywny - THC; zawierające kanabidiol CBD - wykazujący liczne właściwości lecznicze, ale nie powodujący stanu "upalenia" oraz pozostałe, np. olej, nasiona czy włókna.

Jak przypominają "Wiadomości Handlowe", przepisy dotyczące sprzedaży i używania produktów z konopi są różne w poszczególnych stanach, a nawet miastach, dlatego firmy zainteresowane wejściem na ten rynek muszą zachować ostrożność.

Obejrzyj: Mike Tyson o marihuanie. "Pomaga lepiej wykorzystywać potencjał"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: konopie, legalna marihuana, lecznicza marihuana, konopie indyjskie, thc, usa, prawo, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-08-2019

KasiaA kiedy u nas? Marihuana zdrowsza o wielu chemikaliów ktorymi nas trują.

12-08-2019

merckU nas lepsza flaszka na głowę - świeżo po obiadku, żeby rosołek osłonił przewód pokarmowy. Potem można tankować już do wieczora albo przynajmniej do … Czytaj całość

12-08-2019

dfa w pislandii niet

Rozwiń komentarze (28)