Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Markety budowlane obchodzą zakaz handlu. Są otwarte w niedziele

30
Podziel się:

Ponad 50 marketów sieci Bricomarché prowadzi działalność pocztową, a dzięki temu mogą być one otwarte w niedziele - podaje portal Wiadomości Handlowe.

Markety budowlane obchodzą zakaz handlu. Są otwarte w niedziele
Bricomarche otwiera sklepy w Poznaniu i Pabianicach w niedziele (Adobe Stock)
bEICVYRh

Nie wszystkie sklepy sieci Bricomarché uzyskały status placówek pocztowych. Decyzję o tym, czy obchodzić zakaz handlu, właściciele sklepów podejmowali sami.

"Supermarkety Bricomarché prowadzone są przez niezależnych przedsiębiorców, którzy mają bezpośredni wpływ na politykę personalną, godziny otwarcia sklepu, a także zarządzanie swoim przedsiębiorstwem" - pisze biuro prasowe sieci, odpowiadając na pytania Wiadomości Handlowych.

Redakcja portalu sprawdziła więc wszystkie sklepy z listy 178 marketów sieci.

bEICVYRj
Zobacz także: Money.To się liczy_rozmowa z Panem Markiem Obrębalskim

Okazało się, że na niedzielne zakupy klientów zaprasza 51 sklepów tej sieci. 99 nie pracuje w dni objęte zakazem handlu. Z pozostałymi nie udało się skontaktować.

Markety budowlane to drugie po supermarketach spożywczych rodzaje sklepów, które masowo obchodzą zakaz handlu.

bEICVYRp

Zakaz handlu w niedziele po ogłoszeniu przez sieć Biedronka umowy z Pocztą Polską przestał w zasadzie funkcjonować. Biedronka posiada w całym kraju około trzech tysięcy sklepów w całej Polsce. Otwartych w niedziele będzie na razie tylko kilkadziesiąt.

Niedługo jednak trik stosowany przez duże sieci handlowe może przestać działać. Do Sejmu trafił już projekt uszczelniający ustawę o zakazie handlu.

Zapisano w nim m.in., że placówka pocztowa będzie mogła być otwarta w niedziele tylko, jeśli przesyłanie listów i paczek będzie generowało przynajmniej połowę jej dochodów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEICVYRK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(30)
Rob
3 miesiące temu
Zupełnie niezrozumiała jest akcja rządu mająca na celu zamkniecie tych sklepów w niedziele! Jeśli zarówno handlowcy jak i klienci chcą aby one działały to dlaczego ktoś to utrudnia?
jaga
3 miesiące temu
Jestem ciekawa czy zamkną Żabki?- w których siedzi wiadomo kto.....
Pepeg z gumy
3 miesiące temu
I bardzo dobrze, kto chce - niech pracuja, a kto nie chce niech kupi sobie na niedzielę 0,5 l albo małpkę i się cieszy.
bEICVYRL
Jorg
3 miesiące temu
W Niemczech dostali by na tyle wysoką karę że szybko by się pozamykali w niedziele.
Obywatel
3 miesiące temu
Pisokomuna wraz z czarnogrodem chce decydować za obywateli co mamy robić, co oglądać, jak niszczyć nasze dzieciaki - był już taki narodowosocjalistyczny kraj za zachodnią granicą rządzony przez furera.
...
Następna strona