ap/east news

oprac. Krzysztof Janoś, 30 czerwca 2019 15:3

Masowe zwolnienia w Deutsche Banku. W grze nawet 20 tys. etatów, w tym w Polsce

Tweetnij Komentuj

Wszystko rozegra się na przestrzeni najbliższych kilku dni. Rada nadzorcza zbierze się 7 lipca i zdecyduje o skali restrukturyzacji. Według informatorów Reutersa może chodzi nawet o 20 tys. osób. Redukcje obejmą wszystkie kraje i oddziały banku.

Prezes największego banku w Niemczech Christian Sewing już wcześniej, bo w maju, obiecywał udziałowcom zmiany mające poprawić efektywność tej instytucji. Według Reutersa , musiał im coś obiecać po nieudanej fuzji z z Commerzbankiem.

Deutsche Bank odmówił Reutersowi komentarza w tej sprawie, ale w komunikacie zapewniono jednak, że zarząd "pracuje nad środkami, które przyspieszą jego transformację, aby poprawić rentowność"

* Szef PPL o porcie lotniczym w Modlinie *

Pokaż...

Jako jeden z najważniejszych banków w globalnym systemie finansowym, Deutsche Bank dotknęły ostatnie obniżki ratingów, wielomiliardowe grzywny i zmiany w zarządzaniu. Stąd, jak się wydaje, zmiany są konieczne.

Sprawdż: Facebook czy Facebank? "Libra to będzie coś więcej niż kryptowaluta

Największe mają dotyczyć działalności inwestycyjnej tej instytucji Kierownictwo i inwestorzy, w ocenie informatora Reutersa, mają nadzieję, że zmiany będą wystarczająco radykalne, aby odwrócić losy banku.

Czas wydaje się dogodny, bo jego akcje spadły w tym miesiącu do rekordowo niskiego poziomu. ten sam informator przekonuje, że redukcje mogą dotyczyć nawet 20 tys. osób. Co niezwykle istotne mają nie ominąć żadnego kraju.

W Polsce już i tak bank ograniczył swoją działalność. Jak już pisaliśmy w money.pl , Santander przejął klientów Deutsche Banku 10 listopada 2018 r.. Sprawa nie dotyczyła klientów, którzy w Deutsche Banku mają kredyty hipoteczne udzielone w innych walutach niż złoty.

Wcześniej Deutche Bank, zatrudnia 91 463 pracowników, planował zejść poniżej 90 tys. Teraz może to oznaczać nawet i 70 tys. pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: money.pl

Tagi: wiadomości gospodarka bankowość

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

< Przejdź na wp.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .