Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Mateusz Morawiecki zapowiada pomoc. "To ma być tarcza, która częściowo zamortyzuje wzrost cen"

167
Podziel się:

W rozmowie z PAP Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd zaprezentuje pakiet rozwiązań, które mają zamortyzować wzrost cen energii, gazu i żywności. Pakiet antyinflacyjny ma zostać zaprezentowany w ciągu najbliższych dni. Morawiecki nie wyjaśnił jednak, na czym ma polegać ten pakiet pomocowy dla Polaków.

Mateusz Morawiecki zapowiada pomoc. "To ma być tarcza, która częściowo zamortyzuje wzrost cen"
Mateusz Morawiecki (PAP)
bFfokkMl

Mateusz Morawiecki poinformował PAP, że w ciągu najbliższych dni rząd zaprezentuje pakiet rozwiązań, które mają zamortyzować skokowe wzrosty cen w Polsce. Morawiecki wskazał, że chodzi o wzrost cen ciepła, gazu, paliw czy żywności.

Państwo dopłaci do energii

Morawiecki zapowiedział też, że w przypadku rekompensat za wzrost ceny energii rządzący przyjmą kryterium dochodowe. Na jego podstawie będą przyznawane środki.

Zobacz także: Nadchodzą chude lata? Prof. Belka: Włos jeży się na głowie. Polska idzie na żywioł
bFfokkMn

- Jeśli chodzi o ochronę w związku ze wzrostem cen energii, będziemy stosować kryterium dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Warto też zaznaczyć, że ceny energii bardzo znacząco przekładają się na wzrost cen ogółem. A przyczyną wzrostu cen energii są manipulacje cenowe i szantaż gazowy Rosji oraz polityka klimatyczna UE, która wywindowała koszty uprawnień do emisji CO2 – powiedział PAP Morawiecki.

Tarcza antyinflacyjna ma zamortyzować wzrost cen

Rządzący kilka dni temu zapowiedzieli już przygotowania tzw. tarczy antyinflacyjnej. O tym, że takie rozwiązania są przygotowywane mówił w programie Tłit w WP rzecznik rządu Piotr Müller. Teraz w wywiadzie dla PAP Morawiecki potwierdził, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się propozycji rozwiązań, które mają zniwelować negatywne skutki rekordowej inflacji.

bFfokkMt

- Tak. W ciągu kilku dni chcemy zaprezentować pakiet rozwiązań wspierających Polaków, zwłaszcza mniej zamożną część społeczeństwa. Mateusz Morawiecki zapowiada pomoc. To ma być tarcza, która częściowo zamortyzuje wzrost cen ciepła, gazu, paliw czy żywności. Będą to działania skierowane w pierwszej kolejności do grup szczególnie wrażliwych, czyli gospodarstw o niskich i średnich dochodach, ale z niektórych skorzystają wszyscy Polacy. Znaczna część instrumentów zacznie działać jeszcze w grudniu.Mateusz Morawiecki zapowiada pomoc. To ma być tarcza, która częściowo zamortyzuje wzrost cen

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFfokkMO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(167)
Irek 55lat
2 miesiące temu
Wstrzymać albo zlikwidować rozdawnictwo naszych pieniędzy ( 500+ , 13 emerytura 14 emerytura a niedługo 15, 16 . Obniżyć podatki dla wszystkich a nie rozdawać nierobom albo emerytom , którzy wypracowali sobie niskie emerytury. Każdy ma taką emeryturę jaką sobie wypracował . Polski ład jest niby dla wszystkich ,ale to jest kolejna ściema PIS -u . Po raz kolejny zrobione to jest dla ich wyborców czyli biorców 500+ 300+ oraz biorców 13 i 14 emerytury.
vina
2 miesiące temu
przestańcie dawać to nagle wszystko się unormuje!
Michau
2 miesiące temu
Przecież to chore :( ;( No jak można przy inflacji zwiększać socjal? Przecież to podstawy ekonomii. Podstawowy błąd gospodarki centralnie planowanej... Tego powinni uczyć w podstawówkach jak widać, bo ci ludzie nami rządzą, a nie znają podstaw ekonomii. To jakby dosypywać nawozu codziennie, bo przecież nawóz poprawia wzrost roślin - to po co oszczędzać... Albo skoro sól poprawia smak - to dawać kilogram. Wpompowanie gotówki w rynek to inflacja. I dlaczego niby ceny gazu rosną, a Obajtki i inne pławią się w luksusach? Dlaczego im jest tak dobrze mimo że ceny dobijają najbiedniejszych? Tak ma być?
bFfokkMP
gda
2 miesiące temu
To za co Obajtek wyremontuje swoje prywatne pałace?
siwy283
2 miesiące temu
czyli jak zwykle uczciwi i pracujacy średniacy zapłacą za wszystko, do dddupy z tamim rządem, jeszcze bardziej napędzą infalcję tak jak przy 500+ i tych innych +
...
Następna strona