Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

McDonald's ma nowego prezesa, został nim Chris Kempczinski. Poprzednika zwolniono za romans w pracy

Chris Kempczinski to nowy CEO McDonald's oraz członek zarządu spółki, poprzednik dopiero co wyleciał za seks-skandal. Choć nazwisko nowego szefa fast foodowego giganta wskazuje na polskie korzenie, wiadomo, że urodził się w Ameryce. Jego ojciec miał na imię Richard i był lekarzem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mcdonalds.com/us)
Chris Kempczinski nowym prezesem McDonald’s (Fot: McDonald’s)

Chris Kempczinski, a właściwie Christopher John Kempczinski, został nowym prezesem McDonald's na cały świat. Jego poprzednik - Steve Easterbrook - został zwolniony za romans z podwładną. Co prawda ten odbył się za obopólną zgodą, ale fast foodowy gigant uznał, że to niezgodne z polityką firmy, a Easterbrook wchodząc w bliską relację z podwładną "dokonał złego osądu", czyli podjął złą decyzję, która skutkowała jego zwolnieniem.

Wracając do Kempczinskiego, na swojsko brzmiącym nazwisku kończą się jego polskie korzenie - przynajmniej sięgając ojca. Richard Kempczinski urodził się w Brooklinie w Nowym Jorku 29 lipca 1940 r., a zmarł 8 marca 2017 r. Był cenionym lekarzem-chirurgiem, profesorem nadzwyczajnym (czyli uniwersyteckim, a nie tytularnym, mającym tytuł doktora nauk medycznych) Uniwersytetu w Cincinnati, gdzie był też szefem chirurgii naczyniowej.

Z Chrisem Kempczinskim, a właściwie z datą jego urodzenia jest problem. Wikipedia podaje dwie daty, szacuje, że urodził się w 1967 albo 1968 roku, czyli ma 51 albo 52 lata. Z potwierdzonych danych, czyli z komunikatów giełdowych wiadomo, że ma bachelor's degree (odpowiednik polskiego licencjata) zdobyty na Uniwersytecie Duke’a oraz Master of Business Administration (MBA), czyli tytuł magistra biznesu i administracji, obroniony na najbardziej prestiżowej uczelni w tym zakresie - Harvard Business School należącej do Uniwersytetu Harvarda.

Obejrzyj: Z jego usług korzysta więcej Polaków niż je w McDonalds

Chris Kempczinski do zespołu ds. strategii globalnej McDonald's dołączył w 2015 r., a już 13 miesięcy później został prezesem McDonald's na Stany Zjednoczone. Nim to się jednak stało, Kempczinski był wiceprezesem wykonawczym Kraft Foods (m.in. soki Capri czy kawa Maxwell House), a jeszcze wcześniej wiceprezesem ds. marketingu w PepsiCo. Karierę zaczynał w Procter & Gamble w zespole zarządzania marką, gdzie przez 4 lata pracował w dziale mydła.

"Jestem podekscytowany, że mogę prowadzić tę niesamowitą firmę. Współpracując z naszym utalentowanym zespołem, zarządem, franczyzobiorcami i dostawcami jestem zaangażowany w podtrzymywanie naszego bogatego dziedzictwa, służenia naszym klientom oraz zwiększania wartości spółki dla naszych akcjonariuszy i innych interesariuszy. Jako jedna z wiodących marek na świecie, McDonald's zmienia codzienne życie ludzi. Naszym obowiązkiem jest nie tylko podawanie doskonałego jedzenia, ale także robienie tego w sposób odpowiedzialny i ubogacający naszą społeczność. Z niecierpliwością czekam na dalsze sukcesy McDonald's" - powiedział Chris Kempczinski po objęciu prezesury, jego wypowiedź spółka przytacza w komunikacie.

McDonald's zapewnia, że Kempczinski jest niezwykle sumiennym pracownikiem, z analitycznym podejściem do zarządzania. Obowiązki CEO przejął natychmiast po zwolnieniu Easterbrooka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-11-2019

Edekwystarczy trochę poszukać i wiadomo,że musi pochodzić z Nowego Gulczewa

05-11-2019

max8100% gej

05-11-2019

adawygląda na geja

Rozwiń komentarze (5)